Yatırım yapmaya başla!

PUBG Mobile Oynaması Yasaklanan Genç, Ailesinden Kendisi için Fidye İstedi

Popüler oyun PUBG Mobile oynaması yasaklanan bir genç kendisi için ailesinden fidye istedi.
PUBG Mobile Oynaması Yasaklanan Genç, Ailesinden Kendisi için Fidye İstedi

Son yılların en popüler oyunları arasında gösterebileceğimiz PUBG Mobile, her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşmaya devam ediyor. Oyun milyonlarca kullanıcının buluşma noktası oldu ve geliştiricisi Tencent’e büyük gelir sağladı. Battle Royale türüne ait oyunlar son 2 3 yıldır büyük ilgi görüyor ve bu oyunların bazı kişilerde bağımlılık yaptığına tanık oluyoruz. Benzer bir olay bu sefer Hindistan’da yaşandı. 16 yaşındaki bir gencin oyun oynaması ailesi tarafından yasaklandı ve sonrasında ilginç olaylar gelişti.

Günün büyük zamanını PUBG Mobile oynayarak geçiren gencin telefonu ailesi tarafından elinden alındı. Yapılan açıklamaya göre oyuna her geçen gün daha fazla bağlanan gencin dersleri de kötüye gitmeye başlamıştı. Annesinin telefonu elinden alması sonucu genç ilginç bir harekete kalkıştı. Adeta kendi kendisini kaçıran kişi ailesinden kendisi için fidye istemeye kalktı.

PUBG Mobile için Kendisini Kaçırdı

PUBG Mobile için Kendisini Kaçırdı

Oyun bağımlılığının insanlara neler yaptırdığını gözler önüne seren ilginç olay Hindistan’da yaşandı. 11 Ekim günü evinden arkadaşı ile buluşmak için çıkan kişi bir anda ortalıktan kayboldu ve ailesi kendisinde haber alamadı. Çocuğun evden kaçarken yanına da bir miktar para aldığı belirtiliyor. Ailesinin gence ulaşamadığı sıralarda çocuk herhangi birisinin telefonunu kullanmak için istedi.

Bilinmeyen bir numaradan sesini değiştirerek ailesi ile iletişime geçen genç, çocuklarının kaçırıldığını ve serbest bırakılması için 50 bin dolar fidye istedi. Aile ise büyük bir panikle polise başvurdu. Yapılan araştırmada gencin dedesi ve anneannesinin yaşadığı bölgeye bilet rezervasyonu yaptığı ortaya çıktı. Bu durum sonrası çocuk gidilen yerde ailesi tarafından bulundu. Yaşanan olaya dair yapılan açıklamada gencin bir süredir depresyonda olduğu ifade edildi.

Oyun Bağımlılığı Tıbbi Hastalık

Oyun Bağımlılığı Tıbbi Hastalık

Günümüzde Hindistan’da yaşanan olayın farklı çeşitlerine sıkça rastlamak mümkün. Oyun bağımlılığı Dünya sağlık Örgütü tarafından tıbbi bir hastalık olarak kabul edilmeye başlandı. 2017’den beri hastalık olarak tanımlanan bu bağımlılık türüne dair yeni tedavi merkezleri bile açıldığı biliniyor. Özellikle PUBG, Fortnite Minecraft ve League of Legends gibi oyunların dünya genelinde pek çok kişiyi etkisi altına aldığını söyleyebiliriz.

Son olarak geçtiğimiz günlerde İngiltere’de 13 ile 25 yaş arası oyun bağımlılarını tedavi etmek adına bir sağlık kliniği açıldı. Geçmişte bazı ülkelerin ise bu durumun önüne geçmek için PUBG ve Fortnite gibi popüler oyunları yasaklama yoluna gittiği biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum