Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

PUBG Mobile’da Hile Yapan Milyonlarca Kullanıcı Uzaklaştırıldı

Battle Royale oyunu PUBG Mobile’ın Twitter hesabında 2 milyon kullanıcının uzaklaştırıldığı açıklandı.
PUBG Mobile’da Hile Yapan Milyonlarca Kullanıcı Uzaklaştırıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Son yıllarda Battle Royale türündeki oyunlar milyonlarca kişinin ilgi odağı olmuş durumda. PUBG, Fortnite, Call of Duty: Mobile, Apex Legends gibi oyunlar başı çekiyor. Oyunların akıllı telefonlara ücretsiz olarak gelmesi ile beraber kullanıcı sayısı çok daha yüksek seviyelere çıkmış durumda. PUBG Mobile her gün milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Oyunun bu denli popüler hale gelmesi ile beraber hileye yönelik faaliyetlerde de büyük bir artış söz konusu.

Geliştirici ekip aldığı önlemler ile hile yaptığı tespit edilen kullanıcıları oyundan uzaklaştırıyor. Daha önce pek çok kez hilecilerin hesaplarının kapatıldığına tanık olmuştuk. Oyunun Twitter hesabından bu konuyla ilgili yeni bir açıklama daha yapıldı. Yapılan paylaşımda 2 milyon kullanıcı hesabının ve 1 milyondan fazla cihazın kalıcı olarak yasaklandığına yer verildi.

Hile Yapanlar Uzaklaştırıldı

Hile Yapanlar Uzaklaştırıldı

Çevrimiçi olarak oynanan popüler oyunlarda en büyük sorunların başında hile faaliyetleri geliyor. Nişan, görüş ve diğer çeşitli hilelelere sıkça rastlamak mümkün oluyor. PUBG Mobile’da da bu gibi aktiviteleri görmek mümkün. Yapılan yeni açıklama geçtiğimiz hafta içerisinde miyonlarca hesabın oyundan uzaklaştırıldığını ortaya koydu. Buna göre 20 – 27 Ağustos tarihleri arasında 2 milyon 273 bin 152 hesabı ve 1 milyon 424 bin 854 cihaz kalıcı olarak oyundan uzaklaştırıldı.

Hesabı askıya alınan kullanıcıların daha sonra oyunu oynamaya devam edebileceği belirtildi. Ancak cihazları yasaklanan kişiler kalıcı olarak yasaklanmış oldu. Şirketten yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde daha katı önlemler alınacağı belirtildi. Oyun için 8 Eylül’de yeni bir güncelleme yayınlanacak ve grafik kalitesinin artırılması sağlanacak. Bu güncelleme ile hileye karşı daha katı önlemlerin getirileceği kaydedildi.

Açıklamada oyuncuların hangi sebeplerden uzaklaştırıldığına dair ayrıntılı veriler sunuldu. Buna göre oyuncuların yüzde 12’si hız, yüzde 27’si otomatik hedef, yüzde 32’si görüş hilesi ve yüzde 22’si diğer sebeplerden uzaklaştırıldı. Daha önce milyonlarca izleyiciyi kendisine çeken Güney Asya PUBG Mobile Club Open etkinliğinde de hileye sıkça rastlanmış ve 20 takım diskalifiye edilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu