Yatırım yapmaya başla!

PUBG Mobile Dünya Ligi Turnuvası 1 Milyon İzlenmeyi Geçti

Sevilen Battle Royale oyunu PUBG Mobile, düzenlenen e-spor turnuvasında rekor izlenmesi ile dikkat çekti.
PUBG Mobile Dünya Ligi Turnuvası 1 Milyon İzlenmeyi Geçti

Oyun endüstrisi artan ilgi ile beraber her geçen gün büyümeye devam ediyor. Akıllı telefonların da yaygınlaşması sonrası mobil oyun sektöründe de katlanarak artan bir ilgi söz konusu. Son yıllarda Battle Royale türüne ait oyunlar ise bu ilgide başı çekiyor. PUBG, Fortnite, Apex Legends ve son olarak Call of Duty: Warzone oyunları milyonları kendisine çekmeyi başarıyor. Tencent’in yayıncısı olduğu PUBG Mobile ise bu rekabette başı çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma PUBG Mobile’ın 2019 yılı içerisinde gelirlerini dörde katladığını ortaya koymuştu. Oyunun bu denli popüler hale gelmesi ile beraber e-spor turnuvaları da düzenlenmeye başladı. Bu turnuvaların izlenme oranları da oyuna olan yüksek ilgiyi gösteren bir başka etken olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz aydan bu yana düzenlenen PUBG Mobile World League ise yüksek izlenme sayısı ile rekor kırıyor.

PUBG Mobile Turnuvasına Büyük İlgi

PUBG Mobile Turnuvasına Büyük İlgi

Son yılların en çok oynanan oyunları arasında öne çıkan PUBG Mobile, 10 Temmuz tarihinde bu yana büyük bir turnuvaya ev sahipliği yapıyor. Düzenlenen turnuva 850 bin dolar değerindeki ödül havuzu ile oyuncuların iştahını kabartıyor. 20 takımın kozlarını paylaştığı turnuva izleyici sayısıyla da fark yaratıyor.

Rakamlara göre PUBG Mobile World League turnuvası finale dört gün kala 1.1 milyon kişi tarafından izlendi. Turnuva öncelikle doğu ve batı finallerine ev sahipliği yaptı. Önümüzdeki günlerde ise büyük final düzenlenecek. Açıklanan rakamlar itibarıyla PUBG Mobile, bir e-spor turnuvasında ilk kez bir milyon izleyici sayısını aşmış oldu.

Turnuva COVID-19 nedeniyle dijital ortamda gerçekleşti ve fiziksel seyirciye yer verilmedi. Bu durum ile beraber geçtiğimiz yıla göre turnuvanın izleyici oranında yüzde 120’i oranında, izleme süresinde ise yüzde 118 oranında artış gerçekleşti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum