Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

PUBG Mobile, 2020 Yılında da En Çok Kazandıran Oyun Olmaya Devam Ediyor

Yapılan araştırmalar PUBG Mobile’ın geliştiricisine en çok kazanan oyun olduğunu gösteriyor.
PUBG Mobile, 2020 Yılında da En Çok Kazandıran Oyun Olmaya Devam Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Son yıllarda Battle Royale türüne ait oyunlara olan ilgide adeta patlama yaşandı. PUBG ve Fortnite ile beraber Apex Legends, Call of Duty: Mobile gibi oyunlar her gün milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Akıllı telefonların da yaygınlaşması ile beraber bu oyunlar mobil mecrada da kendisini göstermeye başladı. Geliştiriciler iOS ve Android üzerinden sundukları oyunlar aracılığı ile büyük kazançlar elde ediyor.

Pazar araştırma şirketi Sensor Tower, belirli aralıklarla paylaştığı raporlarda kullanıcıların en çok ilgi gösterdiği oyunları ortaya koyuyor. Son olarak 2020 yılının ikinci çeyrek verilerini içeren bir rapor paylaşıldı. Bu raporda önceki dönemlerde olduğu gibi PUBG Mobile’ın elde ettiği gelir itibarıyla liderliğini sürdürdüğü görülüyor.

PUBG Mobile Kazandırmaya Devam Ediyor

PUBG Mobile Kazandırmaya Devam Ediyor

Sensor Tower tarafında paylaşılan son rapor mobil oyun pazarındaki durumu gözler önüne serdi. Rapora göre yılın ikinci çeyreğinde PUBG Mobile en fazla kazandıran mobil oyun olarak geliştirici Tencent’i zengin etmeye devam ediyor. Bu unvan daha önce Honor of Kings’in elindeydi. PUBG Mobile geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre gelirlerini yüzde 10.8 oranında artırmayı başardı.

Oyunun toplam geliri ise Temmuz ayı itibarıyla 208.8 milyar dolar olarak açıklandı. Oyun Çin’de farklı bir isimle sunuluyor. Çin’deki yasalar gereğince Game For Peace adıyla bazı öğelerden arındırılmış oyunun gelirleri de bu rakamın içerisinde yer alıyor. Bu oyunun toplam gelirin yüzde 56.6’sını sağladığı belirtiliyor. Çin pazarının büyüklüğü burada da kendisini gösteriyor.

Oyuna Çin dışında en çok ilgi gösterilen ülkeler ise ABD ve Suudi Arabistan oluyor. Daha önceki raporlarda hasılat lideri olan Honor of Kings ise yılın ikinci çeyreğinde ikinci sırada yer alıyor. Gelirlerinin yüzde 94’ü Çin pazarından olan oyun geliştiricisine 192 milyon dolar kazandırdı. Artırılmış gerçeklik destekli Pokemon GO ve Roblox gibi popüler oyunlar da yüksek kazanç elde eden diğer yapımlar olarak karşımıza çıkıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu