Yatırım yapmaya başla!

PTT Türkiye Kart’ı Yıl Sonunda 30 İle Yaymayı Planlıyor

PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tek bir kartla tüm yurtta toplu taşıma araçlarının kullanılmasına imkan sağlayacak Türkiye Kart’ın ilk etapta 2, yıl sonuna kadar 30 ilde uygulanmaya başlanacağını duyurdu.
PTT Türkiye Kart’ı Yıl Sonunda 30 İle Yaymayı Planlıyor

PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, Afyonkarahisar’da gerçekleştirdiği yönetim ve değerlendirme toplantısında 2023 vizyonu doğrultusunda planlanan 2019 yılı hedeflerini anlattı. 3 gün devam eden toplantıda Türkiye Kart hakkında bilgilendirmede bulunan Bozgeyik, dünyanın en büyük 10 posta operatöründen biri olmayı hedeflediklerini belirtti. Bozgeyik Türkiye Kart’ın bu yıl öncelikle iki ilde pilot olarak uygulamaya başlanacağını ve yıl sonunda 30 ile yaymayı planladıklarını söyledi.

PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, 2019 yılını kargo yılı olarak değerlendirdiklerini söyledi.

2023 yılı vizyonuna uygun stratejileri belirlediklerini aktaran Bozgeyik, 179 yıllık tecrübeyi, inanç ve çalışma azmiyle birleştirip, hedeflerine ulaşacaklarını anlattı. Birçok alanda değişim ve dönüşümü güncelleyerek kendilerine yeni yol haritası çizdiklerini ve 2023 hedeflerine ulaşmak için tüm çabalarıyla çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

2018 yılında 571 milyon liralık yatırım yaptıklarını, bu yıl daha da artırmayı planladıklarını söyleyen Bozgeyik, posta, kargo, lojistik ve e-ticaret üzerine yoğunlaştıracaklarını ifade etti. 2019’u kargo yılı olarak değerlendirdiklerini ve bu hedef doğrultusunda fiziksel altyapı yatırımlarını aktardı.

PTT AŞ olarak ülke ekonomisini destekleyecekleri en önemli alanın e-ticaret olduğunu söyledi.

Kendilerinin hizmet sektöründe olduklarını, müşterilere en kaliteli, en ucuz, en hızlı hizmeti nasıl verecekleri konusuna yoğunlaşacaklarını anlattı. Sıçramayı sürekli yakalayabilmek için çok daha farklı stratejilerin izlenmesi gerektiğini ifade eden Bozgeyik, ülke ekonomisini destekleyecekleri en önemli alanın e-ticaret olduğunu vurguladı. 2023 hedefleri doğrultusunda hem kurum içi kendi hedeflerine ulaşmak hem de ülkenin ekonomik hedeflerine ulaşmasını sağlamak adına çalışacaklarını dile getirdi.

Müşteri memnuniyetine daha fazla özen göstermek adına yeni kararlar alındığını belirtti.

Bozgeyik Afyonkarahisar’da yaptığı toplantı konuşmasında bu yıl işletme kusurlarından kaynaklanabilecek müşteri memnuniyetsizliğine izin vermeyeceklerini, her üç ayda bir yapılan değerlendirmelere göre ödül ve ceza sistemini uygulayacaklarını, her ilin başmüdürlerinin illerinin ihtiyaçları ve durum değerlendirmelerini düzenli olarak kendilerine ulaştıracaklarını bildirdi.

Teknoloji ve inovasyon yatırımlarıyla çağın gereği olan dijital dönüşümü başlattıklarını, Türkiye Kart’a bu yıl önce 2 ilde pilot uygulamayla başlayacaklarını ve yıl sonunda 30 ile ulaşmayı planladıklarını söyledi. PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, tek bir kartla tüm yurtta toplu taşıma araçlarının kullanılabileceğini, PTT iş yerlerinin, PTTmatik’lerin ve MobilPTT’lerin sayısını artırarak hizmet ağını genişletmeyi, 3455 olan PTTmatik sayısını yıl sonuna kadar 5 bine yükseltmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum