Yatırım yapmaya başla!

Prizma Pres Hisseleri Yönünü Yukarı Çevirirken Aylık Kaybı %15’in Üstünde

Prizma Pres kayıtlı sermaye tavanının geçerlilik tarihini güncellerken, hisseleri bugün kayda değer yükseliş kaydetti.
Prizma Pres Hisseleri Yönünü Yukarı Çevirirken Aylık Kaybı %15’in Üstünde

Prizma Pres Matbaacılık Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Prizma Pres) hisseleri haftalık kayba ilerlerken, aylık bazda %15,10 değer kaybına işaret ediyor. Hisseler bugünkü işlemlerde bir miktar toparlanma eğilimi gösteriyor; ancak haftalık %2’den fazla değer kaybettiği görülüyor.

Hisseler dünkü işlemleri 5,30 lira seviyelerinden geri çekilmeyle 5,20 liradan sonlandırdı. Bugünkü işlemlere ise 5,28 liradan açılsa da hemen ardından 5,15 liraya kadar geriledi. Daha sonra yataya yakın bir seyir izleyen Prizma Pres hisseleri TSİ 11.55 sularında 5,32 liraya sıçradı.

Prizma Pres’in Borsa İstanbul’da işlem gören PRZMA kodlu hisseleri TSİ 12.15 sularında %0,19 oranında yükselişle 5,26 liradan işlem görüyor.
Prizma Pres Hisseleri %0,19 Yükseliş
Grafik: Paratic Piyasalar

Prizma Pres hisseleri kayıp kazanç bölgesinde gidip gelirken yıllık periyot dışında tüm fiyat hareketleri negatif bölgede bulunuyor. Hisselerin yıllık getirisi ise %22,17 düzeyinde bulunuyor.

Hisselerin aşağı yönlü hareketinin devamı durumunda 5,15 lira takip edilmeye başlanacak. Buna karşın hisselerin yükselişe geçmesiyle birlikte 5,29 ve 5,36 lira izlenmeye başlanacak.

Hisseler 1 yılın en yüksek seviyesini 21 Ekim 2020’de 9,32 lira ile kaydetmişti. Hızlı bir yükselişle tüm zamanların en yükseğini gören hisseler, buradan gevşeme gösterdi. 6 lira sınırından 5 lira sınırına kadar inen hisseler, Mart 2021 itibarıyla toparlanma eğilimi kaydetmeye başladı. Hisseler 1 yılın en düşüğünü ise 7 Ağustos 2020’de 3,01 lira ile görmüştü.

Şirket bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir bildirimde bulundu. Buna göre; 75 milyon lira olan kayıtlı sermaye tavanının geçerlilik tarihi 2021-2025 olarak güncellendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum