Yatırım yapmaya başla!

Gözaltındaki Suudi Prensin Özgürlüğüne “6 Milyar Dolar” Bedel Biçildi!

Dünyanın en zenginleri arasındaki Suudi Prens El-Velid bin Talal’dan özgürlüğü için 6 milyar dolar ödemesi istendi. Peki, bu miktar El-Velid bin Talal’ın servetini nasıl etkileyecek?
Gözaltındaki Suudi Prensin Özgürlüğüne “6 Milyar Dolar” Bedel Biçildi!

Kasım ayının ilk haftalarından beri gözaltında tutulan El-Velid bin Talal’dan, özgürlüğü karşılığında yüksek miktarda paralar ödemesi istendi. Daha açık söylemek gerekirse; The Wall Street Journal’ın haberine göre Suudi Prens’in serbest kalması için hükümete 6 milyar dolar ödemesi gerekiyor.

Forbes’a göre tahmini 18.7 milyar dolarlık serveti olan El-Velid bin Talal’ın bu parayı ödemesi için ünlü yatırım şirketi Kingdom Holding Company’e ait hisselerinin bir kısmını paraya çevirmesi gerekecek. Ya da pek çok ünlü şirkete yaptığı yatırımların hepsi Suudi hükümetinin olacak.

Geçtiğimiz aylarda başlatılan yolsuzluk operasyonu neticesinde Suudi Arabistan’ın en zenginlerinin gözaltına alındığını duymuştuk.

Suudi Arabistan En Zenginleri TutuklandıSonrasında 1700 banka hesabına el konulduğunu öğrenmiş, Suudi prenslere işkence ediliyor iddialarıyla ortalığın daha da karıştığına tanıklık etmiştik.

Ardından bütün bunların Veliaht Prens Muhammed bin Salman’ın gücü kendi elinde bulundurmak ve Vizyon 2030 Hamlesi’ni kabul ettirmek için yapıyor olduğu iddialarıyla karşılaşmıştık.

Kısacası, suların bir türlü durulmadığı ülke sürekli yeni haberlerle başlıkları süslemeye devam ediyor.

Suudi Arabistan'da Sular DurulmuyorDünyanın en zenginleri arasındaki El-Velid bin Talal’dan 6 milyar dolar talep edildiği haberi de bu durumu kanıtlıyor. Sonuçta; 6 milyar dolar gibi bir rakam, Suudi prens için bile yüksek bir rakam. Ve bunu ödemeyi kabul ederse yatırım şirketine ait hisselerinin büyük kısmını kaybedecek.

Kingdom Holding Company’nin Fox, Time Warner, Citigroup, Twitter, Apple, Motorola gibi birçok dev şirkette hisselerinin olduğunu ayrıca belirtelim.

El-Velid bin Talal'dan 6 Milyar Dolar İsteniyor Zaten kendisinin “Arabistan’ın Warren Buffet’ı” olarak anılmasının nedeni de bu! Neticede; Suudi Prens kendisinden talep edildiği söylenen 6 milyar doları ödeyerek özgürlüğüne kavuşacak mı, bunu hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum