Yatırım yapmaya başla!

Çinli Polisiye Romanı Yazarı Seri Katil Çıktı!

Çinli polisiye romanı yazarı, 22 yıl önce işlenen cinayetlerden tutuklandı. Yıllarca saklanan sırlar, teknoloji sayesinde gün yüzüne çıkarıldı...
Çinli Polisiye Romanı Yazarı Seri Katil Çıktı!

Yazmak için yaşamak gerekir düşüncesine katılıyor musunuz, yoksa yazar yaratıcılığıyla her türlü hikayeyi kaleme alabilir mi diyorsunuz? Ama bir dakika! Kararınızı vermeden önce hemen şimdi ayrıntıları üzerine konuşacağımız haberi duymalısınız. Zira bu yazar, öykülerini kaleme alabilmek için önce yazacaklarını tecrübe etmiş gibi görünüyor. İşte detaylar:

Liu Yongbiao isimli Çinli yazar, 2010 yılında The Guilty Secret (Günahkar Sır) adıyla bir kitap çıkarmış ve 2013’de Çin Yazarlar Derneği’ne kabul edilmişti.

Liu Yongbiao isimli Çinli yazar, 2010 yılında The Guilty Secret adıyla bir kitap çıkarmış.

Polisiye filmler misali bir seri katil hikayesine imzasını atan Liu Yongbiao, kitabın girişinde de yakalanmamış bir kadın caniyi tanıtarak öyküsüne başlıyordu. En iyi polisiye kitapları listesine giremese de kendi çapında bir başarı yakalayan The Guilty Secret, aslında Liu’nun ıllar önce işlediği cinayetlerinin izlerini taşıyordu.

Uzun yıllar yazarlık kariyerine devam eden Liu, bu alanda yerel ödüller de almış, kendini yazmaya adamıştı.

Uzun yıllar yazarlık kariyerine devam etmiş.

Şu an 64 yaşında olan yazar, 22 yıl önce 4 cinayet işlemiş ve yıllarca dışarıda özgürce dolaşmıştı. Ancak aradan geçen onca zaman sonra teknolojinin de yardımıyla gerçekler gün yüzüne çıkarıldı ve polisiye roman yazarının 4 kişinin ölümünden sorumlu olduğu anlaşıldı.

29 Kasım 1995’te işlenen cinayetlerin ilk adımı, Liu’nun ülkenin doğusundaki Huzhou isimli kentindeki pansiyona girmesiyle birlikte atıldı.

1995'te 4 cinayet işledi.

Yazar Yongbiao’nun amacı pansiyonu soymak olsa da işletmecilerin karşı çıkmasıyla olayın seyri değişmişti. Yanında bir de suç ortağı olan Yongbiao, ilk önce pansiyonda kalan bir adamı öldürdü. Ardından ortada cinayet tanığı bırakmamak için pansiyonu işleten yaşlı çiftle birlikte 13 yaşındaki torunlarını da katletti.

Aydınlatılamayan ve kapatılan dosyanın üzerinden yıllar geçtikten sonra çağımızın DNA teknolojisi kullanılarak ortalama 60 bin parmak izi analiz edildi. Sonunda; Liu ile suç ortağı Wang ana şüpheliler olarak belirlendi ve hemen harekete geçildi.

Çinli yazar, polislerin onu almaya geldiğini gördüğünde ise “uzun süredir sizi bekliyordum, nihayet yıllardır çektiğim ıstıraptan kurtulacağım” diyerek herkesi şaşırttı. Daha sonra yapılan açıklamada, 4 kişinin ölümünden yargılanan Liu’nun o günden beri uyuyamadığı ve sürekli acı çektiği belirtildi. Ayrıca katil yazarın, eşine işlediği suçlara ilişkin bir mektup yazdığı anlaşıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kültür - Sanat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum