Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

PlayStation 4 ve God of War’ın Elde Ettiği Başarı Sony’nin Yüzünü Güldürdü

Sony, yaptığı son açıklama ile oyun konsolu PlayStation 4 ve popüler oyunu God of War’ın ulaştığı satış rakamlarını duyurdu.
PlayStation 4 ve God of War’ın Elde Ettiği Başarı Sony’nin Yüzünü Güldürdü
Son Güncelleme: 
Yorum

Japon teknoloji devi Sony, pek çok alanda olduğu gibi oyun pazarında da oldukça aktif rol alıyor. Konsol denildiğinde akla ilk gelen PlayStation’un geliştiricisi Sony, elde ettiği satış rakamlarını sürekli kamuoyu ile paylaşıyor. Ortaya çıkan rakamlar Sony’nin oyun konsolu konusunda ne derece başarılı olduğunu gözler önüne seriyor.

Şirket son olarak 2018 yılının sona ermesiyle beraber PlayStation 4’ün elde ettiği yıllık ve bugüne kadar elde ettiği toplam satış rakamlarını açıkladı. Ayrıca konsola özgü olarak geliştirilen God of War oyununun satış rakamları da şirketin yüzünü güldürdü.

PlayStation 4 Ne Kadar Sattı?

PlayStation 4 Ne Kadar Sattı?

Sony Interactive Entertainment, 2018 yılının geride kalmasıyla beraber, PlayStation 4’ün yıllık satış oranını açıkladı. Şirket ayrıca bugüne kadar toplamda ne kadar PS4 satıldığını açıkladı. Açıklanan rakamlar şirketin bu alanda rakipsiz olduğunu ortaya koydu. PS4, Kasım ve Aralık ayını kapsayan tatil sezonunda, 5.6 milyon adet satmayı başardı.

5 yıl önce piyasaya çıkan efsane oyun konsolunun toplam satış rakamları ise 91.6 milyona ulaşmış durumda. Bu rakamlara bakıldığında Sony’nin dişli rakipleri Xbox One ve Nintendo Switch konsollarına büyük fark attığı görülüyor. Sony’nin konsol pazarında elde ettiği başarı satılan oyunlarda da kendisini göstermiş durumda.

Yılın Oyunu God of War!

Yılın Oyunu God of War!

Geride bıraktığımız 2018 yılı oyun bazında da oldukça hareketli geçti. Açıklanan verilere göre, toplamda 876 milyondan fazla PS4 oyunu satıldığı ortaya çıktı. Sony’nin kendi geliştirdiği popüler oyun God of War ise elde ettiği satış rakamları ile dikkat çekiyor. Şirket God of War ‘yılın en iyi oyunu’ sloganı ile satışa sunmuştu.

2018 yılı içerisinde God of War’ın elde ettiği satış rakamı 86 milyon oldu. Platforma özgü satılan oyunlarda dikkat çeken bir diğer yapım ise Marvel’in son oyunu olan Spider Man oldu. 25 Kasım’da PS4 için çıkan oyun, 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde 9 milyondan fazla kopya satmayı başardı. Kullanıcıların PlayStation 5’in gelmesi gerektiğini ifade ederken, PS4’ün halen elde ettiği satış rakamları göz dolduruyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu