Yatırım yapmaya başla!

Silikon Vadisi Milyarderi Peter Thiel’den Trump’a 250 Bin Dolar Bağış!

Daha önce Trump’ın başkanlık kampanyasına da büyük bir bağışta bulunan Peter Thiel, verdiği yeni destekle tüm dikkatleri üzerine çekti. Detaylar aşağıda;
Silikon Vadisi Milyarderi Peter Thiel’den Trump’a 250 Bin Dolar Bağış!

Yeni bir Federal Election Commission (Federal Seçim Komisyonu) dosyasına göre Silikon Vadisi milyarderi Peter Thiel, Trump’ın ortak bağış toplama komitesine 250 bin dolarlık destek verdi. Trump Victory Committee’ye Temmuz ayında katkıda bulunan Peter Thiel’in başkanlık seçimlerinden bu yana ilk kez bağış yaptığı ve bunun Cumhuriyetçi Parti Ulusal Komitesi ile Trump’ın yeniden seçim kampanyasına fayda sağlayacağı kaydedildi.

Komitenin Temmuz ayından Eylül’ün sonlarına kadar 2 milyon doları aşkın bağış topladığı, destekçiler arasında Peter Thiel’in yanı sıra 50 bin dolar veren Trump’ın avukatı Marc Kasowitz ile 100 bin dolarlık finansman sunan çelik üreticisi United States Steel Corporation’ın olduğu bilgileri de verildi.

Risk sermayedarı ve Cumhuriyetçi bağışçı Peter Thiel’in Trump’ın ortak bağış toplama komitesine 250 bin dolar verdiği belirtildi.

Peter Thiel’den Trump'a 250 Bin Dolar Bağış!Komitenin Temmuz’dan Eylül ayı sonuna kadar 2 milyon dolar bağış topladığı, Trump’ın avukatı Marc Kasowitz ile dünyanın en büyük çelik üreticilerinden United States Steel’den de büyük finansmanlar aldığı vurgulandı. Bu noktada, Trump’ın iki ortak bağış toplama komitesi ve kampanya komitesi aracılığıyla üçüncü çeyrekte 18 milyon dolardan fazla para kazandığı aktarıldı.

Diğer taraftan, Trump kampanyası temsilcileri ve Thiel görüş bildirme çağrılarına hemen cevap vermeyi tercih etmedi.

Trump Milyonlarca Dolarlık Bağış Topladı Tam da burada Trump’ın müttefiklerinin, PayPal’ın kurucularından olan Peter Thiel’in bu yılki ara dönem seçimlerine destekte bulunmayacağı konusunda endişe yaşadıkları hatırlatıldı. Ancak FEC dosyasına göre Trump’ın destekçileri ABD Başkanı’nın göreve devam etmesi için epey cömert davrandı. Çünkü Trump’ın 2020 kampanyası için toplamda 100 milyon dolarlık bağış toplandı.

Ocak 2017’den bu yana 106 milyon dolar toplanması gündemde büyük yankı uyandırırken, Temmuz ve Eylül ayları arasındaki bağışların çoğunun 200 dolar ve altı olduğu kaydedildi. Bu noktada, ABD Başkanı’nın gelini olan Lara Trump’ın; “Amerika, bu olağanüstü sonuçlara ve yükselen Trump ekonomisini verdiği cömert destekle yanıtladı” ifadelerini kullandığı söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum