Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff’e Göre Bitcoin 100 Bin Dolar Olabilir

Bitcoin’e olan katı tutumu ile bilinen Peter Schiff, kripto para biriminin 100 bin dolar olabileceğini söyledi.
Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff’e Göre Bitcoin 100 Bin Dolar Olabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Euro Capital CEO’su Peter Schiff, kripto paralar ile yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. Schiff son açıklamasında BTC tahminini revize etti ve 100 bin dolara kadar bir hareketin göz ardı edilemeyeceğini kabul etmesi gerektiğini söyledi. Ancak bu açıklamasının yanı sıra Bitcoin’in uzun vadede büyük düşüş yaşayabileceğini ve bunun yerine yatırımcıların altına yönelmesi gerektiğini ifade etti.

Geçtiğimiz gün Bitcoin, 50 bin dolar seviyesine ulaştı ve tarihinin zirvesini gördü. Schiff, kripto para birinin 50 bin dolar barajını geçmesinin ardından Bitcoin toplulukları tarafından dalga konusu oldu. Ünlü isim kripto paralara olan tepkili açıklamaları ile biliniyor. Schiff geçtiğimiz günlerde Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin almasının ardından şirketin bu yatırımdan kar edemeyeceğini iddia etmişti.

Schiff BTC’nin Yükselişini Kabullendi

Schiff BTC’nin Yükselişini Kabullendi

Peter Schiff, Bitcoin için bir sonraki hedefin 100 bin dolar olduğunu kabul etmesine rağmen, olumsuz ihtimallere de dikkat çekiyor. Yatırımcıları uyaran Euro Pacific Capital CEO’su, “Sıfıra inme göz ardı edilemez. 100.000 dolara kadar geçici bir hareket mümkün olsa da, kalıcı olarak sıfıra inmek ihtimali bulunuyor. Kumar oynamak istemiyorsanız, altın yatırımı yapın” diye konuştu.

Schiff’e göre bir finansal varlık, fiyatının altında yatan bugünkü değeriyle veya gelecekteki değeriyle ilgili makul bir beklentiyle hiçbir ilişkisi olmadığında ve fiyatın değerlenmesine ilişkin yatırımcı inancı yüksek ve kayıp korkusu düşük olduğunda balondur. 50.000 dolara ulaşan BTC’nin ise en büyük balon olduğunu söyledi.

Peter Schiff 2019 yılında yaptığı açıklamasında kripto para biriminin 50 bin dolara asla ulaşamayacağını iddia ediyordu. Son yaptığı paylaşımda ise bunun imkansız olduğunu söylemediğini ve bazen olması muhtemel olmayan şeylerin gerçekleşebileceğine yer verdi. Twitter’daki birçok kullanıcı ise Schiff’i yalan söylemekle suçladı ve 2019’da atmış olduğu tweeti hatırlattı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu