Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pensilvanya’da Kripto Paraların Piyasaya Etkisi İncelenecek

Kripto görev gücü, Pensilvanya Topluluğu genelinde kripto ve dijital para birimlerinin etkisini inceleyecek.
Pensilvanya’da Kripto Paraların Piyasaya Etkisi İncelenecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Pensilvanya eyaleti genel kurulunda, kripto görev gücü kurmak için bir yasa tasarısı sunuldu. Ayrıntılara göre önerilen kripto görev gücü, eyalette yaygın kripto ve dijital para biriminin benimsenmesinin potansiyel etkisini incelemekle görevlendirilecek.

Önerilen yasanın meclisten geçmesi halinde “Dijital Para Birimi Görev Gücü Yasası” olarak bilinecek. 19 Temmuz’da yeniden sunulan tasarı, Ticaret Komitesi’ne havale edildi. Tasarı, ajansın eyalette işlem gören kripto para birimlerinin sayısını ve Pensilvanya’da faaliyet gösteren değişim platformlarını belirlemek üzere hazırlandı.

Vergiler Üzerindeki Etkiler İncelenecek

Vergiler Üzerindeki Etkiler İncelenecek

Görev gücü ayrıca, kripto ve dijital para birimlerine geniş çapta maruz kalmak isteyen yatırım kuruluşlarını ve kripto para birimlerinin yerel vergiler üzerindeki potansiyel etkilerini inceleyecek.

Tasarı özellikle fiyat manipülasyonu ve diğer yasa dışı faaliyetlerde kripto pazarının şeffaflığını değerlendirmeyi amaçlıyor. Görev gücü, çeşitli ulusal ve uluslararası düzenleyici kurumların kripto düzenlemelerini takip edecek. Görev gücü 13 üyeden oluşacak ve kripto piyasası inceleme sürecinin bir parçası olarak halka açık oturumlar düzenleyecek.

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto ile ilgili görev güçleri oluşturmak sıkça yapılıyor. Eylül 2018’de ABD Temsilciler Meclisi, terör faaliyetlerini finanse etmek için kripto para birimlerinin kullanımıyla mücadele etmekle görevli bir görev gücü oluşturmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu