Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Pegasus Hisseleri 94,60 Liralık Rekor Sonrası %2 Civarında Düşüyor

Pegasus hisseleri dünkü işlemlerde tüm zamanların en yükseğini gördükten sonra bugün kazançlarının bir kısmını siliyor.
Pegasus Hisseleri 94,60 Liralık Rekor Sonrası %2 Civarında Düşüyor

Pegasus hisseleri, 2 Mart 2021’de 94,60 liraya kadar tırmanarak, tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Bugünkü işlemlerde ise dünkü kazançlarının bir kısmını siliyor.

Pegasus hisseleri dünkü işlemleri 92,1 liradan sonlandırdıktan sonra bugüne 92,35 liradan hafif yükselişle başladı. Ancak açılışın ardından gerilemeye başladı ve 89,45 liraya kadar indi. Buradan hafif toparlanma kaydetse de 90 lira sınırında işlem görmeye başladı.

PGSUS kodlu hisseler, TSİ 12.07’de %2,06 oranında düşüşle 90,25 liradan alıcı buluyor.
Pegasus Hisseleri %2,06 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisse senetlerinin 1 yıllık getirisi %37,79 oranında bulunurken, haftalık bazda %8,10 değer kazandı. Pegasus 19 Şubat’ta başlattığı yükseliş eğilimini, dünkü işlemlerde 94,60 liraya ulaşarak yeni bir rekora imza atmış oldu.

Şirket, 23 Şubat 2021 tarihinde 79,762 TL fiyat aralığından 316.353 toplam nominal tutarlı alış işlemini The Capital Group Companies Inc. ortaklığında gerçekleştirdi. Böylece şirket sermayesindeki payları ilgili tarih itibarıyla %4,78’den %5 seviyesine yükseldi.

Şirket kapsamındaki diğer gelişmelere baktığımızda; Eurocontrol 8. hafta uçuş verilerinde 256 uçuş ortalaması ile 5. sıraya gerilemesi görülüyor.

Aynı zamanda şirket, ülkemizin dijital cüzdanı olan Paladyum Elektronik Para (PeP) ile bir işbirliğine giriyor. Buna göre; şirket BolBol ile PeP Visa Kart’ın birleşimi olan PeP Pegasus BolBol kartını kullanıma sundu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum