Yatırım yapmaya başla!

PayPal’ın Kripto Hizmetine Talep Beklenenden Fazla Oldu

Önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde finansal sistemde son yirmi yılda olduğundan daha fazla değişiklik olacağını tahmin ediliyor.
PayPal’ın Kripto Hizmetine Talep Beklenenden Fazla Oldu

Bitcoin son dönemde değer kazanırken, kurumlardan hizmet odaklı çözümleri ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Geçtiğimiz yılın Kasım ayında PayPal, ABD’deki kullanıcılarına Bitcoin ödeme hizmetini sunmuştu. Şirket CEO’su talebin beklentilerinden çok daha fazla olduğunu belirtiyor.

PayPal başkanı ve CEO’su Dan Schulman, kripto tarafındaki talebin, başlangıçta beklenenin çok üzerinde olduğunu söyledi. Schulman, mevcut finansal altyapının modernizasyona ihtiyacı olduğunu ve finansal sistemin önümüzdeki beş ila 10 yılda son yirmi yılda yaşadığından daha fazla değişiklik görmeye hazır olduğunu tahmin ediyor.

Nakit kullanımı azalacak

Schulman ilerleyen dönemde nakit kullanımında muazzam bir düşüş olmasını bekliyor. PayPal CEO’su insanların kağıt parayı kullanmayı bıraktıkça merkez bankalarının para politikalarını yeniden düşünmek zorunda kalacaklarını söyledi.

Yönetici, merkez bankası dijital para birimlerinin dağıtılmış defter teknolojisi gibi yeni ortaya çıkan teknolojilerden yararlanabileceğini sözlerine ekledi. Şirket 2020’nin Ekim ayında BTC, ETH ve bir dizi kripto para birimlerini satın alma, tutma ve saklama planlarını duyurmuştu.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında hizmet ABD’de sunulduğunda Bitcoin’in fiyatı 16.000 dolar seviyesindeydi. Geçen zaman içerisinde Bitcoin rallisi ile 64.000 doların üzerine çıktı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum