Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Korku Temalı Oyun Outlast Serisi Satış Rekorları Kırıyor!

Korkunç oyun dendiğinde akla ilk gelen serilerden biri olan Outlast, elde ettiği satış rakamları ile kırılması güç bir rekora imza attı.
Korku Temalı Oyun Outlast Serisi Satış Rekorları Kırıyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Oyun dünyasının en korkunç yapımlarından biri olan Outlast, PC, PlayStation, Xbox One, Nintendo Switch ve Mac OS gibi platformlarda dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından oynanmaktadır. Red Barrels tarafından geliştirilmiş Outlast oyunu elde ettiği satış rakamlarıyla yok artık dedirtiyor.

Oyun ilk sürümü PC oyuncuları için Steam’de 19.99 dolar fiyatla satışa sunulmuştu. Outlast 2 ise 29.99 dolar ile Steam mağazasında yerini almıştı. Serinin ilk oyunu 2013 yılında piyasaya sürülmüştü. Oyun tutkunları tarafından oldukça beğenilen oyunun ikincisi ise 2017 itibariyle satışa sunulmuştuk. Red Barrels tarafından yapılan açıklamada iki oyunun toplamda büyük satış rakamlarına imza attığı belirtildi.

Red Barrels’den İki Oyuna Büyük Yatırım

Outlast serisinin geliştiricisi Red Barrels, serinin ilk oyununa 1.4 milyon Kanada doları harcamıştı. Beğeni toplayan oyunun ikincisi için şirket çok daha büyük yatırım yaparak 7 milyon Kanada doları gibi bir parayı gözden çıkarmıştı.

Red Barrels’in CEO’su Philippe Morin yaptığı açıklama ile iki oyuna yapılan yatırımın karşılığının alındığını söylemiş oldu. Morin açıklamasında Outlast ve Outlast 2 oyunlarının toplamda 15 milyon adet sattığını ifade etti. Ortaya çıkan satış adedi, yapılan harcamalar düşüldüğünde 45 milyon Kanada dolarına varan bir gelir elde edildiği görülüyor.

Şirket Yeni Oyun için Çalışıyor

Şirketin ilk iki oyununun rekor satış rakamlarına ulaşmış olması Red Barrels’in iştahını epey arttırmış görünüyor. Şirketin CEO’su Morin, yeni bir korku oyunu bekleyenler için heyecan verici açıklamalarda bulundu. Morin henüz ürün geliştirme aşamasına olduğu belirtilen oyunda, şirket yeni bir yaklaşımı benimsediğini belirtiyor.

Yeni çıkacak oyunla ilgili henüz pek bir bilgiye sahip olduğumuzu söyleyemeyiz. Gelecek olan oyunun Outlast serisinin devamı mı yoksa yepyeni bir oyun mu olacağı da belirsizliğini koruyan konular arasında. Ancak ilk iki oyunuyla ses getirmiş olan Red Barrels’in önümüzdeki günlerde yeni çıkaracağı oyunla da büyük bir işe imza atacağını söyleyebiliriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu