Yatırım yapmaya başla!

Oğuz Atay’ın Mezar Taşındaki Yazılar Silindi

Mezar taşındaki tahribatın sosyal medyada yankı uyandırmasıyla, olay tepki çekmişti. Tutunamayanlar ile hafızalara kazınan Oğuz Atay’ın mezar taşının üzerindeki o karalamalar temizlendi.
Oğuz Atay’ın Mezar Taşındaki Yazılar Silindi

Türk edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Oğuz Atay, birkaç tane eser vermiş olmasına rağmen en sevilen yazarlarımız arasına girmiştir. Yaşarken kavuşamadığı üne, genç yaşta hayatını kaybettikten sonra kavuşmuş, 13 Aralık 1977’de ölmeden önce söylediği son sözlerinde bile kendine has muzipliğini ortaya koymuştur.

Bilenler bilir; ünlü yazar bir dostlarının evinde arkadaşlarıyla birlikteyken banyoya girmiş, uzun süre çıkmayınca ona seslenen arkadaşlarına “sevinmeyin, daha ölmedim” demiştir. Ancak dakikalar sonra, edebiyatçının hayatını kaybettiği anlaşılmıştır.

15 Aralık 1977’de defnedilen yazarın adı duyuldukça, mezarına da akın akın ziyaretçi gitmiş ama hayranlarından bazıları ona olan sevgisini yanlış biçimde göstermiştir.

Mezarına akın akın ziyaretçi gitmektedir.

Edirnekapı Sakızağacı Şehitliği’nde 5. adada bulunan mezar taşının üzerine sözler ve şiirlerin yazılması, sosyal medyadaki bir paylaşım neticesinde yankı uyandırmıştı.

Oğuz Atay'ın mezarının üzerindeki sözler tepki uyandırdı

Kimileri; en çok satanlar listesinde de bulunan Tutunamayanlar’dan alıntılar yazmış, kimi hayranlar ise Oğuz Atay’ın mezar taşının üzerine kendi sözleriyle imza atmış.

Sosyal medyada yankı uyandıran olay sonrası yazılar silindi

Neticede; olayın sosyal medya mecralarında da yankı uyandırması üzerine bir grup vatandaş bir araya gelerek Oğuz Atay’ın mezar taşındaki karalamaları temizledi ve mezar eski haline getirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kültür - Sanat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum