Paylaşım

Oğuz Atay’ın Mezar Taşındaki Yazılar Silindi


 

Mezar taşındaki tahribatın sosyal medyada yankı uyandırmasıyla, olay tepki çekmişti. Tutunamayanlar ile hafızalara kazınan Oğuz Atay’ın mezar taşının üzerindeki o karalamalar temizlendi.

Türk edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Oğuz Atay, birkaç tane eser vermiş olmasına rağmen en sevilen yazarlarımız arasına girmiştir. Yaşarken kavuşamadığı üne, genç yaşta hayatını kaybettikten sonra kavuşmuş, 13 Aralık 1977’de ölmeden önce söylediği son sözlerinde bile kendine has muzipliğini ortaya koymuştur.

Bilenler bilir; ünlü yazar bir dostlarının evinde arkadaşlarıyla birlikteyken banyoya girmiş, uzun süre çıkmayınca ona seslenen arkadaşlarına “sevinmeyin, daha ölmedim” demiştir. Ancak dakikalar sonra, edebiyatçının hayatını kaybettiği anlaşılmıştır.

15 Aralık 1977’de defnedilen yazarın adı duyuldukça, mezarına da akın akın ziyaretçi gitmiş ama hayranlarından bazıları ona olan sevgisini yanlış biçimde göstermiştir.

Mezarına akın akın ziyaretçi gitmektedir.

Edirnekapı Sakızağacı Şehitliği’nde 5. adada bulunan mezar taşının üzerine sözler ve şiirlerin yazılması, sosyal medyadaki bir paylaşım neticesinde yankı uyandırmıştı.

Oğuz Atay'ın mezarının üzerindeki sözler tepki uyandırdı

Kimileri; en çok satanlar listesinde de bulunan Tutunamayanlar’dan alıntılar yazmış, kimi hayranlar ise Oğuz Atay’ın mezar taşının üzerine kendi sözleriyle imza atmış.

Sosyal medyada yankı uyandıran olay sonrası yazılar silindi

Neticede; olayın sosyal medya mecralarında da yankı uyandırması üzerine bir grup vatandaş bir araya gelerek Oğuz Atay’ın mezar taşındaki karalamaları temizledi ve mezar eski haline getirildi.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın