Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NFT Marketi OpenSea, Günlük Hacmi ile 2020 Toplamını Geride Bıraktı

OpenSea artık 2020'nin tamamı için olduğundan daha fazla hacim işliyor.
NFT Marketi OpenSea, Günlük Hacmi ile 2020 Toplamını Geride Bıraktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Önde gelen NFT pazarı OpenSea, 2020’nin tamamında olduğundan daha fazla günlük işlem gerçekleştirir hale geldi. OpenSea’nin kurucu ortağı ve CEO’su Devin Finzer, platformun iki gün içinde 95 milyon dolar değerinde işlem gerçekleştirdiğini paylaştı.

Finzer, OpenSea’nin 2021’in tamamı için 21 milyon dolarlık hacim olduğunu düşünüyor. Bu veri ile pazarın günlük işlem değerinde 2020’den bu yana 650 kattan fazla artış olduğu görülüyor.

Şirket Pazarın Lideri Oldu

Şirket Pazarın Lideri Oldu

OpenSea’nin rakipleri SuperRare ve Rarible şu anda sırasıyla 543.000 ve 248.000 dolar günlük hacimleri ile dev platformu takip ediyor. Rarible, geçen yıl 24 milyon dolardan fazla hacim ile 2020’de OpenSea’den daha iyi performans gösterirken, OpenSea şimdi Rarible’ın hacminin 150 katını temsil ediyor.

Rarible’ın geçen zaman içerisinde günlük hacmi neredeyse dört kat arttı. SuperRare ise geçen yıl yaklaşık 6 milyon dolarlık işlem gerçekleştirdi ve bu da günlük ortalama 16.400 dolara eşit oldu. Bu nedenle, SuperRare’in hacmi 2020’den bu yana 33 kattan fazla arttı.

NFT sektörü, Mayıs ayında zirveye çıkmadan önce bu yılın başında meteorik bir büyüme gördü. Haziran ayında pazar daralmasına rağmen, NFT satışları 2021’in ilk yarısında 2,5 milyar doları aştı.

OpenSea bugün itibariyle NFT sektörüne hacim olarak liderlik ediyor. Platformu popüler DApp’ler Axie Infinity ve CryptoPunks takip ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu