Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NFT’lerin Kara Para Aklamak için Kullanıldığı Söylendi

Bir uzmana göre NFT'ler, kripto zenginleri için haksız kazançları meşrulaştırmanın bir aracı olabilir.
NFT’lerin Kara Para Aklamak için Kullanıldığı Söylendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Değiştirilemeyen tokenler olarak bilinen NFT’ler, son zamanlarda kripto para piyasasında büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz ay içerisinde bu ürünlerde önemli yükselişler kaydedildi. Bazı çevrelere göre NFT’ler kara para aklama ve vergi kaçakçılığı amacıyla kullanılıyor olabilir.

Kripto yatırımcısı Mr Whale, dikkatleri gelişen NFT alanının karanlık tarafına çekti. Bu haftanın başlarında bir blog yazısında, Bitcoin’i erken benimseyen kişi, NFT’lerin popülaritesini ve kötü şöhretini, zenginler için kara para aklamayı ve vergi kaçakçılığını kolaylaştırma yeteneklerine bağlıyor.

Düzenleyici İncelemesi Bulunmuyor

Düzenleyici İncelemesi Bulunmuyor

Uzman isim sanatın öznel olduğunu ve NFT’lerin henüz yasal düzenleyiciler tarafından inceleme altında olmadığına dikkat çekti. Mr Whale’e göre bir kişinin yasa dışı fonları kullanarak NFT satın alması, vergilerden kaçınırken parayı taşımanın kolay bir yolu olarak kullanılabilir.

Massachusetts, Lasell Üniversitesi Sanat ve Tasarım bölümünde yardımcı öğretim üyesi olan Cat Graffam, Mr Whale’e NFT’lerin halihazırda kara para aklamak için zaten kullanıldığını söyledi.

Uzmanlara göre, NFT’ler ilerleye dönemde düzenleyicilerin ve vergi makamlarının dikkatini çekebilir. Düzenleyici baskısı bu ürünlerin fiyatında aşağı yönlü hareketler yaratabilir. Mr Whale ilerleyen dönemde bu durumun değişeceğine kesin gözüyle bakıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%