Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NFT Fiyatları Dijital Sanata Artan İlgiyle Yükseliyor

NFT'ler sanat eserlerine artan ilgiyle değerlenmeye devam ediyor.
NFT Fiyatları Dijital Sanata Artan İlgiyle Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Fungible tokenler (NFT’ler) ile bağlantılı kripto varlıkları, dijital sanat çılgınlığının başlamasından bu yana keskin bir şekilde artmaya devam ediyor. Beeple adlı dijital sanatçı tarafından yaratılan bir sanat eseri, sanatçının 2007’den beri yaptığı çalışmaların bir kolajı, kısa süre önce Christie’s müzayede evinde 69,3 milyon dolara satıldı. JPG dosyası, Jeff Koons ve David Hockney’den sonra yaşayan bir sanatçının üçüncü en büyük sanat satışı oldu.

Blockchain araştırma firması Kaiko’nun en son verilerine göre, NFT ile ilgili tokenlar, dijital sanattaki rekor satışlarla paralel olarak yükseldi. Oyuncuların NFT satın alabilecekleri sanal bir dünya olan Decentraland, 1 Şubat’tan bu yana MANA tokeninin %682 oranında arttığını gördü.

Beeple NFT görseli

Dapper Labs’ın bir ürünü olan Flow token, 13 Mart’ta %216 artışla 37,73 dolara yükseldi. Rarible (RARI) 1 Şubat’ta 4,11 dolardan %825’in üzerinde artışla zirveye ulaştı. 15 Mart’ta 38,02 dolar olan Enjin (ENJ) aynı dönemde %640’ın üzerinde artışla 2,61 dolara yükseldi.

Değiştirilemeyen tokenlar, yönetişim, fayda ve ödüller gibi işlevlere hizmet ediyor. Ayrıca, NFT endüstrisindeki duyarlılık için bir barometre görevi görüyor. The Tie’a göre, medyada geçen yıl 100’den fazla kez NFT’den bahsedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%