Yatırım yapmaya başla!

Weinstein’ı Eleştiren New York Başsavcısı İstismar Suçlamalarından Sonra İstifa Etti!

Harvey Weinstein’ı suçlayan ve #MeToo hareketine destek veren New York Başsavcısı, taciz iddiaları neticesinde istifa etti. İşte ayrıntılar;
Weinstein’ı Eleştiren New York Başsavcısı İstismar Suçlamalarından Sonra İstifa Etti!

New York Başsavcısı Eric Schneiderman’ın taciz iddialarından sonra gelen istifası gündemde büyük yankı uyandırdı. Zira Schneiderman, yalnızca konumuyla değil Harvey Weinstein skandalında film yapımcısı hakkındaki eleştirel sözleri ve #MeToo hareketine verdiği destekle de tanınıyordu.

Öyle ki kendisi Weinstein’ın şirketini iflastan kurtarmak için yapılan satışa da ön ayak olmuştu. İşte böyle bir noktada; Eric Schneiderman’ın taciz suçlamalarıyla manşetlerde yer etmesi tüm dünyanın dikkatini çekti.

63 yaşındaki Eric Schneiderman, 4 kadının kendisi hakkındaki taciz iddiaları neticesinde görevinden ayrılmak durumunda kaldı.

Eric Schneiderman SuçamalarıThe New Yorker gazetesinde çıkan haberlerin ardından istifa eden Başsavcı, bugün yaptığı açıklamada suçlamaların doğru olmadığını ancak iddiaların mesleğiyle ilişkisi olmadığı halde kendisini görevini yapmaktan alıkoyacağını belirtti. Kaldı ki New York Valisi Andrew Cuomo ve Senatör Kirsten Gillibrand gibi pek çok isim, Schneiderman’a istifa etme çağrısında bulunmuştu.

Hatta New York Valisi Andrew Cuomo; New York’un en üst düzey görevlisi de dahil olmak üzere kimsenin kanunun üzerinde olmadığını belirtmişti.

Eric Schneiderman Suçlamaları ReddediyorVe düşüncesini “Eric Schneiderman’ın başsavcı olarak hizmet etmeye devam etmesinin mümkün olduğuna inanmıyorum” sözleriyle açıklamıştı. Diğer taraftan; suçlamaların ardından konuşan Schneiderman’ın eski eşi Jennifer Cunningham; “Eric’i bir baba, eş ve arkadaş olarak 35 yıldır tanıyorum, bu suçlamaların doğru olması imkansız” diye konuştu.

Suçlamayı yapan kadınlardan Michelle Manning Barish ise “kızım ve bütün kadınlar için sessiz kalamadım” şeklinde bir tweet attı.

Eric Schneiderman 4 Kadın SuçlamaSuçlamalardan bahsedecek olursak ise The New Yorker’da yer alan şu ifadelerden bahsedebiliriz. İki kadının yaptığı açıklamalara göre, Schneiderman ilişkileri boyunca onlara şiddet göstermiş ve bu nedenle tedavi olmaları gerekmişti. Ayrıca polise bir şikayette bulunmasalar da yakınlarına uğradıkları şiddetten bahsetmişlerdi.

Bunun yanında kadınlar Schneiderman’ın alkol problemi olduğunu dile getirmiş, adı açıklanmayan iki kadın daha Başsavcı hakkında benzer suçlamalarda bulunmuştu. Nihayetinde 2 yıldır New York Başsavcısı olarak görev yapan Schneiderman suçlamaları reddedip istifasını verse de olayın yankıları süreceğe benziyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum