Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nasdaq Halka Açılan Coinbase Global için Opsiyon Ticaretini Başlatıyor

COIN için beklenen hisse senedi opsiyonları Nasdaq’da başlıyor.
Nasdaq Halka Açılan Coinbase Global için Opsiyon Ticaretini Başlatıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz hafta Coinbase’in halka arzı gerçekleşmiş ve bu durum kripto para piyasasında yükseliş etkisi olarak kendisini göstermişti. Bu olay bir kripto para borsasının ilk kez bir borsada listelenmesi olarak tarihe geçmiş oldu. Listeleme sonrası Nasdaq, Coinbase Global için alım satım işlemlerini başlatmaya hazırlanıyor.

Coinbase adına konuşan bir sözcü, opsiyon işlemlerinin bugün Nasdaq’da başlayacağını söyledi. Hisse senedi opsiyonlarının piyasaya sürülmesi, yatırımcılara Coinbase’in varlıklarına ortak olmak için yeni bir seçenek anlamına geliyor.

COIN piyasa verileri
Kaynak: Yahoo Finance

Opsiyonlar bir hisse senedini kullanım fiyatı olarak bilinen belirli bir fiyattan, son kullanma tarihinde veya öncesinde alma veya satma hakkını temsil ediyor. Coinbase İcra Kurulu Başkanı Brian Armstrong’un COIN’in ilk alım satım gününde yaklaşık 292 milyon dolarlık hisse satışı gerçekleştirdiği tahmin ediliyor.

SEC’e yapılan başvurular Armstrong, 291,8 milyon dolar toplam hasılat için hisse başına 381 ile 410 dolar arasında değişen fiyatlarla üç grup halinde 749.999 hisse satış işlemi gerçekleştirdi.

Diğer yandan Coinbase Pro borsasına yeni ticaret çiftleri gelmeye devam ediyor. Bugünden itibaren Basic Attention Token (BAT), Cardano (ADA), Decentraland (MANA) ve USDC için yeni ticaret çiftleri eklenecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%