Yatırım yapmaya başla!

NASA’dan Türkiye için İklim Değişikliği Uyarısı!

NASA Kar Uzmanı Thomas Painter, Türkiye’nin gelecekteki iklim koşulları ile ilgili korkutan ifadelere yer verdi. İşte detaylar…
NASA’dan Türkiye için İklim Değişikliği Uyarısı!

Bilindiği üzere küresel ısınmanın Dünya üzerindeki olumsuz etkileri her geçen yıl daha çok hissedilmekte. Doğaya yayılan zararlı gazların artışıyla beraber iklim koşullarında değişimler yaşanmakta ve yıllık sıcaklık ortalamalarında birtakım değişimler gerçekleşmektedir. Bu da hiç şüphesiz yıllık yağış miktarında farklılıklar yaşanmasına neden olmaktadır.

Dünyanın her ülkesinde olduğu gibi Türkiye de küresel ısınmanın etkilerini yaşamaktadır. Başta tarım sektörü olmak üzere pek çok alanda bu olumsuzlukların sonuçları ile karşı karşıya kalmaktayız. Ancak uzmanların yorumlarına bakacak olursak gelecek yıllar için iyi bir senaryo çizilmiyor. NASA Kar Uzmanı Kar Uzman Dr. Thomas Painter, yaşanacak olan iklim değişikliklerinin Türkiye üzerindeki olası etkilerini Gazete Habertürk’e anlattı.

Kar Az Yağmur Çok Yağacak!

Kar Uzmanı Thomas Painter küresel ısınmanın etkilerini Türkiye’nin de yaşadığını belirterek önümüzdeki yıllar için can sıkıcı yorumlarda bulundu. Painter yaptığı açıklamada Türkiye’ye önümüzdeki yıllarda yağan kar miktarının azalacağını tam tersine yağmur miktarının ise artacağını ifade etti.

Geçen sene son 44 senenin en kurak yılı olduğunu belirten NASA uzmanı kuraklığın önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini söyledi ve ardından aşırı yağışlarla karşı karşıya kalacağımızı belirtti. Bunun sonucunda Painter, Türkiye’nin daha fazla sel yaşayacağını ve ülke olarak altyapıya yatırım yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Dünyanın Sıcaklığı Artmaya Devam Edecek

Küresel ısınmanın önümüzdeki yıllarda etkisini arttırarak devam edeceğini belirten NASA uzmanı, Dünyanın sıcaklığının yıllar geçtikçe artacağını ve bunun pek çok olumsuz etkisi olacağını söyledi.

Bu durum sonucunda temiz su kaynaklarının azalmasının söz konusu olduğunu belirten Thomas Painter, başta tarım sektörü olmak üzere Dünya genelinde pek çok olumsuz değişim ile yüzleşeceğimizi belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum