Yatırım yapmaya başla!

Mortgage Sistemi ile Ev Almak için 5 Neden

Mortgage Sistemi ile Ev Almak için 5 Neden

Mortgage sistemini artık tanımayan, bilmeyen ve aklından geçirmeyen yok diyebiliriz. Bir ev sahibi olmanın hayalini yıllardır kuran kişilerdenseniz ve hala mortgage sistemi sizi ikna edememişse, birazdan anlatacaklarıma kulak vermenizi öneririm. Kirada oturuyorsanız son 10 yıl boyunca ödediğiniz toplam kira tutarına bir göz atmayı da unutmayın. Mortgage sistemi ile son 10 yıllık toplam kira bedelini ödeyerek şimdiye bir ev sahibi olabilirdiniz.

Konut kredisi alarak ev sahibi olanların sayısı gerçekten çok fazla. Ayrıca hemen her gelir grubundan kişiler, bu yöntemi kullanarak bir ev sahibi oluyor. Mortgage sistemi uzun yıllardır kullanılsa bile ülkemizde son birkaç yıldır daha popüler bir hale geldi. Bunun nedeni ise insanların sisteme olan güvenlerinin sağlanması ve sunduğu avantajların görülebiliyor olmasıdır. Sabit taksit tutarı ile 10 yıla kadar konut kredisi kullanabilir ve bir ev sahibi olabilirsiniz. Mortgage sisteminin avantajları için tıklayın.

Uzak veya emeklilik hayali olmaktan çıkan ev satın alma konusu, mortgage sistemi ile artık bir hayal olmaktan çıktı. Elbette bu sistemi tanımanızda ve sunduğu olanakları, özelliklerini bilmenizde de fayda vardır. Şimdi sizlere mortgage sistemi ile ev almak için 5 nedenden bahsetmek istiyorum:

1 Kira Öder gibi Ev Almak

Kira Öder gibi Ev AlmakMortgage sistemi bu sloganla hayatımıza girdi ve sistemi basitçe açıkladı. Hayalini kurduğunuz evi almak için en iyi olanakların sunulduğu bu kredi sistemi sayesinde her ay kira ödemek yerine kendi ev taksitinizi ödüyorsunuz. Bu sayede 10 yılda ödediğiniz kira ile 10 yıllık kredinizi hesapladığınız zaman hemen hemen aynı sonucu verdiğini göreceksiniz. Ayrıca kendi evinizin konforunda yaşamaya başlayacağınızı da unutmayın. Kiracı olarak bir evde yaşadığınız sorunları düşündüğünüz zaman kendi eviniz için kredi ödemenin daha iyi olduğunu göreceksiniz.

2 Taşınmaya Kökten Çözüm

Taşınmaya Kökten ÇözümBir taşınma işi oldukça stresli bir iştir ve kiracılar bunu fazlasıyla yaşar. Elbette kira sözleşmelerine göre kiracıların birçok hakkı var; ama sözleşme yapmadan kiracı olan birçok kişi var ve herhangi bir hak talep edemiyorlar. Bir nedenden dolayı evden çıkmak zorunda kaldığınızda veya çıkarıldığınızda bir taşınma stresi yaşarsınız. Bu stresten uzak bir şekilde ev sahibi olmak istemez misiniz? Taşınma nedeniyle birçok sorunla uğraşırsınız. İkamet değiştirilmesi, elektrik – su gibi işlemlerin yapılması, eşyaların taşınması gibi çeşitli işlerle uğraşmak gerçekten can sıkıcıdır. Ayrıca bu işlemler içinde birçok para ödemek zorunda kalırsınız. Mortgage sistemi ile ev sahibi olduğunuz zaman bu taşınma sorununu da kökten çözmüş olacaksınız.

3 Birikim Değerlendirme Yolu

Birikim Değerlendirme YoluBir ev sahibi olmak, birikimlerin en iyi değerlendirilme yollarından birisidir. Belki tam olarak bir ev parasına sahip olmayabilirsiniz. Ama konut kredisi için iyi bir peşinatınız olacaktır. Daha az kredi çekmiş olacak ve kendi evinizin rahatlığına kavuşacaksınız. Belki değerlenen bir yatırım değildir; ama gelecek yıllar için daimi ve kendinize ait bir evin olduğu düşüncesi içinizi rahatlatacaktır.

4 Geleceğe Yatırım Yapmak

Geleceğe Yatırım YapmakMortgage sistemi ile geleceğe yatırım iyi bir yatırım yapabilirsiniz. Uzun vadede getirisi yüksek bir seçenektir. Yıllar boyu kira ödememek için 10 yıl boyunca paranızla yatırım yaptığınızı ve sonunda bir ev aldığınızı düşünün. Hatta bu evin normalde alabileceğiniz bir evden, daha üstün bir ev olduğunu varsayabilirsiniz. Birikimlerinizi uzun vadeli ve karlı bir yatırıma dönüştürmenin en iyi yollarından birisi de mortgage sistemi ile ev sahibi olmaktır.

5 Paranızı Boşa Atmayın

Paranızı Boşa AtmayınKiraya verilen para, gelirinizde ciddi bir miktar demektir. Hatta oturacağımız evi de, gelirimize göre belirleriz. İçinize sinmeyen, sevmediğiniz ve size küçük gelen bir evde sırf bütçenize uygun diye oturursunuz. Böyle düşündüğünüzde de paranızı boşa harcamış olduğunuzu göreceksiniz. Bunun yerine bir ev sahibi olmak için bu parayı vermek çok daha mantıklı olacaktır. Paranızı beğenmediğiniz bir eve kira olarak vermek yerine, beğendiğiniz bir evin sahibi olmak için vermek çok daha iyidir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Banka Kredileri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum