Yatırım yapmaya başla!

Hindistan Başbakanı Modi’nin Ana Muhalefet Rakibi Gandhi’nin İstifası Kaçınılmazdı!

Hindistan’ın ana muhalefet partisinin lideri Rahul Gandhi, 2019 parlamento seçimlerindeki son yenilgiden sadece aylar sonra resmen istifa etti. İşte detaylar;
Hindistan Başbakanı Modi’nin Ana Muhalefet Rakibi Gandhi’nin İstifası Kaçınılmazdı!

Ülkenin ana muhalefet partisi Hindistan Ulusal Kongresi’nin lideri Rahul Gandhi, 2019 parlamento seçimlerindeki yenilginin ardından istifa ettiğini açıkladı. Seçim sonuçlarının sorumluluğunun kendisine ait olduğunu belirten Rahul Gandhi, kendisini destekleyenlerin halefini seç çağrısının bir parçası olmayacağını da dile getirdi.

Hindistan’da bulunan Jain Üniversitesi’nden Sandeep Shastri, bugün verdiği demeçte; “Rahul Gandhi’nin sorumluluğu üstlenmesinin kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum çünkü partinin karşılaştığı bir dizi ulusal engel var” dedi.

Shastri, Gandhi’nin istifasının liderin seçim yenilgisindeki rolüne karşı eleştirileri ortadan kaldırdığının üzerini çizdi.

Modi’nin Ana Muhalefet Rakibi Gandhi’nin İstifası YorumlarAyrıca bunun Başbakan Narendra Modi’nin iktidardaki Hindistan Halk Partisi’ni, Kongre partisine en önemli saldırı odağı olmadan bıraktığını savundu. Bununla birlikte Gandhi’nin istifasının parti içinde artık değişimin yaşanması için fırsat yarattığını kaydederek liderlik rolü için Gandhi’nin ailesinden birinin düşünülmesinin muhtemel görünmediğini ekledi. Yine de kız kardeşi Priyanka ile birlikte Gandhi’nin etkisinin Hindistan Ulusal Kongresi içinde kalmaya devam edeceğini öngördü.

Öte yandan Gandhi, Çarşamba günü yayınladığı açık mektupta sorumluluğu üstlenmesinin partinin gelecekteki büyümesi için kritik önem taşıdığını belirtti.

Gandhi: İstifam Parti için Kritik Önem Taşıyor Partiyi yeniden inşa etmek için zor kararların alınması gerektiğini ve son başarısızlık için çok sayıda insanın sorumlu tutulması gerektiğini aktaran Gandhi, parti arkadaşlarını halefini aramaya başlamaları için de çağırdı. Ne var ki Hindistan’ın ana muhalefet partisinde liderlik işini kimin üstleneceği henüz belli değildi. Öyle ki partideki bazı liderler Gandhi’nin Çarşamba günü resmen istifa etmesinin ardından hayal kırıklıklarını dile getirdiler. Diğer taraftan yerel basında Gandhi’nin yerine geçebilecek bazı isimlerden bahsedildi.

Eski bir içişleri bakanı olan Sushilkumar Shinde, eski Hindistan Demiryolları Bakanı Mallikarjun Kharge, mevcut Pencap Bakanı Amarinder Singh ön plana çıkan muhtemel adaylar olarak gösterildi. Shastri bu noktada, Hindistan Ulusal Kongresi için ideal adayın Gandhi ailesinin tamamen güveneceği ve parti içindeki farklı grup liderlerinin desteğini alabilecek biri olacağını öne sürdü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum