Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Moderna Hisseleri ABD Aşı Duyurusu Sonrası Sert Düştü

Moderna, ABD’ye 100 milyon doz Covid-19 aşısı gönderdiğini açıkladı. Hisseler yeni güne ekside başlangıç yaptı.
Moderna Hisseleri ABD Aşı Duyurusu Sonrası Sert Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin aşı dağıtımındaki gelişmeler piyasalarda olumlu etki yaratırken Moderna, konuyla ilgili duyurusuyla gündeme geldi.

Şirketin sitesinden yapılan açıklamaya göre Moderna’nın Covid-19 aşısının 100 milyonuncu dozunun sevkiyatı ABD hükümetine yapıldı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ne göre ülkede Moderna’nın Covid aşısının 67 milyondan fazla dozu uygulandı.

Moderna CEO’su, bu durumdan cesaret aldıklarını belirterek tedarikçilerine, imalat ortaklarına teşekkürlerini sundu.

Şirketin, taahhütlerini yerine getirmek için ABD hükümetine aylık 40-50 milyon doz göndermeyi umduğu eklendi.
Moderna Hisse Düşüş
Kaynak: MarketWatch

İkinci 100 milyon dozun Mayıs 2021 sonuna kadar ve üçüncü 100 milyon dozun Temmuz 2021 sonuna kadar teslim edilmesinin taahhütlere dahil odluğu aktarıldı.

Moderna, ABD aşı gönderimlerini duyururken Nasdaq Borsası’nda işlem gören Moderna Inc. (MRNA) hisseleri güne ekside başladı.

Önceki kapanışı 133,28 dolardan yapan Moderna, 29 Mart’a 130,57 dolardan başladı ve 127,88 seviyelerine kadar geriledi. TSİ 17.16’da hisseler %5,51 ekside 125,93 dolarda seyrediyor

Yine de şirketin uzun vadeli performansı göz kamaştırmaya devam etti. 5 günlük ve 1 aylık performansta ekside duran Moderna, 3 ayda yüzde 15,03’lük kazanç sağladı. Dahası hisselerin bir yıllık getirisi yüzde 320’ye ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu