Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Milyonerler Türkiye’yi Terk Ederek Başka Ülkelere Taşınıyor!

Mal varlığı 1 milyon doların üzerinde olan zenginler, başka ülkelere taşınıyor. Yayınlanan rapora göre en fazla göçü Fransa verirken, en yüksek artış Türkiye’de görüldü…

Ülke değiştiren milyonerlerin sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Ve bu durumda en etkili olan nedenler, ülkelerin ekonomik ve politik durumları. İşte tam da bu noktada ülkemiz de milyonerlerin arka arkaya terk ettiği ülkeler listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Habertürk’te yer alan habere göre, Küresel Sağlık Değerlendirmesi: Dünya Zenginliği ve Göç Trendleri isimli rapor, 1 milyon dolar üzerinde mal varlığı olan 82 bin kişi 2016’da başka ülkelere taşındığını gösteriyor.

2015 yılında ise bu sayı 64 bin kişi kadardı. Ve Türkiye bu sene milyon kaybında % 500 artışla ilk sırada yer aldı.

Türkiye bu sene milyon kaybında % 500 artışla ilk sırada yer aldı.

Zenginlerin en çok tercih ettiği ülke Avustralya olurken, 11 bin milyoner 2016’ye göre % 38 artışla ada ülkesini seçti.

Amerika Birleşik Devletleri, 10 bin yüksek gelirli kişinin yeni ev sahibi oldu ve milyonerlerin gözde ülkeleri listesinde ikinci sırada yer aldı.

Amerika Birleşik Devletleri, 10 bin yüksek gelirli kişinin yeni ev sahibi oldu.

Milyonerlerin en çok kaçtığı ilk ülke olarak zirveye yerleşen Fransa, 2015’te 10 bin 2016’da ise 12 bin yüksek gelirli vatandaşını kaybetmişti. Ve bunda yaşanan terörist saldırılarıyla birlikte aşırı sağcı lider Marine Le Pen’in politikaları etkili oldu.

Fransa’dan sonra milyonerlerini kaçıran ilk ülke olan Çin’de herhangi bir artış gerçekleşmezken ilk 5 içerisinde yer alan Brezilya ile Türkiye’nin oranları dikkat çekti.

Fransa milyonerlerin en çok kaçtığı ülke!

Zira iki ülke yüzde 300 ve 500 artışla toplamda 14 bin yüksek gelirli vatandaşını diğer ülkelere kaptırdı. Daha açık söylemek gerekirse, Türkiye milyonerler kulübünden 6 bin varlıklı ismi kaybetti.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle