Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Yapılan Araştırmada Milyonerleri Diğerlerinden Ayıran 5 Önemli Farklılığa Ulaşıldı

600 milyoner üzerine yapılan araştırmada, süper zenginlerin zamanlarını nasıl harcadıkları konusunda 5 büyük farka ulaşıldı.
Yapılan Araştırmada Milyonerleri Diğerlerinden Ayıran 5 Önemli Farklılığa Ulaşıldı

600 milyoner üzerinde araştırma yapan bir kadın, süper zenginlerin zamanlarını nasıl harcadıkları konusunda 5 büyük fark buldu. Sonuçta milyonerlerin sıradan insanlar olmadıkları ve yedi haneli durumlarına ulaşmak için zihinlerini ve zamanlarını daha farklı harcadıkları biliniyor.

Affluent Market Institute araştırma direktörü ve The Next Millionaire Next Door: Enduring Strategies for Building Wealth isimli kitabın yazarı olan Sarah Stanley Fallaw tarafından yapılan araştırma da bunu açıkça gösteriyor. Sarah Stanley Fallaw, kitabında ABD’deki 600’den fazla milyoneri araştırmış ve bir kişinin günlük aktivitelerinin onun ne kadar servet kazandığını etkileyebileceğini öne sürmüş.

“Hedeflere odaklanmak, yaş ve gelirden bağımsız olarak servet oluşturmakla ilgilidir. Özellikle zamanımızın, enerjimizin ve paramızın tahsisi ile ilgili verdiğimiz kararlar finansal açıdan bağımsız olma yeteneğimizi etkilemektedir.” diyor.

Business Insider tarafından hazırlanan haberde, yazarın özellikle okumak, egzersiz yapmak, sosyal medyayı incelemek, uyumak ve çalışmak söz konusu olduğunda milyonerlerin zamanlarını farklı şekilde geçirdiğini bulduğu belirtilmiş.

Zaten Amerika’nın tanınmış milyonerlerinin ve milyarderlerinin daha önce açıklanan alışkanlıklarının da Stanley Fallaw‘ın bulgularıyla uyumlu olduğu görüldü. Örneğin yazar kitabında, milyonerlerin zihinlerini ve zamanlarını nasıl harcadıklarının ne kadar servet kazandıklarını etkileyebileceğini buldu.

Milyonerler Daha Fazla Okuyor

Milyonerler Daha Fazla OkuyorYorumuna ilişkin; “Başarılı bireyler, duygusal ve bilişsel kaynakları da dahil olmak üzere kaynaklarını nasıl harcadıklarını çok iyi biliyorlar.” diyen Stanley Fallaw, milyonerlerin ortalama Amerikalıların 2 saatine kıyasla, keyif için okumaya haftada yaklaşık 5.5 saat harcadıklarını söyledi.

Örneğin Melissa McCarthy’nin sabah okumasına The Los Angeles Times, National Geographic ve The New York Times ile başladığını belirtti. Hatta milyarderlerin de daha fazla okumak için çok zaman harcadıklarını ekledi. Başarılı insanların uyku öncesi alışkanlıkları arasında da yer alan okumak, Bill Gates’in vazgeçilmezlerinden. Aynı şekilde gününün %80’ini okumaya harcayan yatırımcı Warren Buffett da öyle.

2015 yılında Mark Zuckerberg de farklı kültürler, inançlar, tarihler ve teknolojiler hakkında bilgi edinme amacıyla iki haftada bir kitap okuma sözü vermişti. Mark Zuckerberg tarafından öneriler kitaplar listesi de kendisini takip edenlere ilham veriyor.

İş insanı ve yatırımcı Mark Cuban, çalıştığı endüstriler hakkında daha fazla bilgi edinmek için günde 3 saatini okumaya ayırıyor. Ancak okuma zenginler arasındaki tek hobi değil.

Milyonerlerin Egzersiz Alışkanlıkları

Milyonerlerin Egzersiz AlışkanlıklarıStanley Fallaw, milyonerlerin egzersiz yapmak için de daha fazla zaman harcadığını buldu. Buna göre milyonerler ortalama Amerikalıların haftada 2 buçuk saatine kıyasla yaklaşık 6 saatlerini egzersiz yapmaya harcıyorlar.

Yazar, Apple CEO’su Tim Cook’un spor salonuna gitmek için her gün sabah 4.30’da uyandığını, Vogue Genel Yayın Yönetmeni Anna Wintour’un da tenis oynamak için her sabah 05: 45’te uyandığını belirtti. Ayrıca milyarder Richard Branson da kahvaltıdan önce egzersiz yapıyor ve tenis oynamayı seviyor. Oprah Winfrey’nin programı arasında da haftada altı sabah 45 dakika kardiyo yer alıyor.

Kısacası egzersiz yapmak başarılı insanların günlük alışkanlıkları listelerinin vazgeçilmezlerinden.

Milyonerlerin Egzersiz için Daha Fazla Zamanları Var Çünkü Sosyal Medyada Daha Az Zaman Harcıyorlar

Milyonerlerin Egzersiz için Daha Fazla Zamanları Var Çünkü Sosyal Medyada Daha Az Zaman HarcıyorlarMilyonerlerin egzersiz yapmak için daha fazla zamanları olabilir çünkü sosyal medyada daha az zaman harcıyorlar. Ortalama bir Amerikalı, ortalama bir milyonerin haftada 2.5 saatine kıyasla sosyal medyada haftada 14 saat geçiriyor.

Örneğin Karlie Kloss, haftada bir kez dijital detoks yapıyor. McCarthy de hafta sonlarında teknoloji ile bağlantısını keserek Kloss gibi detoksa yöneliyor. Hatta bazılarının sosyal medyası dahi yok. Mesela, Jennifer Lawrence hiçbir zaman Twitter hesabı açmayacağını söylemişti. George Clooney de Facebook ve Twitter’a sesli olarak karşı çıkmıştı. Ve babacan milyarder Warren Buffett, hala kapaklı bir cep telefonu kullanıyor.

Milyonerler Ortalama İnsanlara Kıyasla Daha Az Uyuyorlar

Milyonerler Ortalama İnsanlara Kıyasla Daha Az UyuyorlarKitabın yazarı, milyonerlerin zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmek için bazı fedakarlıklar yatıklarını da vurgulamış. Buna göre milyonerlerin, ortalama Amerikalılara kıyasla haftada yaklaşık sekiz saat daha az uyudukları sonucuna ulaşılmış.

Tesla CEO’su Elon Musk genellikle 1 civarında uyuyor ve sabah saat 7’de uyanıyor. Yani ortalama altı saat uyku süresiyle önerilen 7-8 saatin altında kalıyor. Bu arada, PepsiCo Başkanı Indra Nooyi sabah 4 gibi uyanıyor. Fortune’a verdiği bir demeçte şöyle dediği belirtildi: “Uyku, Tanrı’nın size verdiği bir armağandır ve bu bana asla verilmeyen bir hediye.”

Moda tasarımcısı Tom Ford ise başarısını yetenekle değil enerjisiyle ilişkilendiriyor. Kendisi günde 21 saat uyanıkken, sadece üç saat uyuyor. Martha Stewart da işini yürütmekle o kadar meşgul ki bir gecede dört saatten az uyuyor. Aynı şekilde, yaşam koçu Tony Robbins tipik olarak yaklaşık üç ila beş saat uyuyor. Nedeni de muhtemelen 16 saatlik iş günleri ile bazen tükenme noktasına kadar meşgul olması.

Milyonerler Daha Fazla Çalışıyor

Milyonerler Daha Fazla ÇalışıyorRobbins’in iş telaşı milyonerler arasında yaygın olan bir başka özelliği örneklendiriyor. Çünkü milyonerler genellikle haftada altı saat fark ile ortalama bir Amerikalıdan daha fazla çalışıyorlar.

Mesela eski GE CEO’su Jeff Immelt, 24 yıl oyunca haftada 100 saat çalıştığını söylemişti. Musk da yorulmak bilmeyen iş ahlakı ile tanınıyor ve 80-100 saatlik iş haftaları sürdürüyor.

Facebook COO’su Sheryl Sandberg saat 17: 30’da işten ayrılıp çocuklarıyla akşam yemeği yese de onları yatağa yatırdıktan sonra yeniden çalışmaya başlıyor. Ve eski Yahoo CEO’su Marissa Meyer, masasının altında uyuyarak yönettiği Google’da çalışırken 130 saatlik iş haftaları geçiriyordu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum