Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

ABD’li Kömür Milyarderi Chris Cline Helikopter Kazasında Hayatını Kaybetti

Milyarder kömür yöneticisi ve hayırsever Clis Cline’nin bir helikopter kazasında öldüğü açıklandı. Detaylar aşağıda;

Clis Cline’nin hayatını kaybettiği, mezun olduğu Marshall Üniversitesi tarafından açıklandı. Associated Press, Cline ile birlikte 6 kişinin Bahamalar’dan Florida’ya giderken kalktıktan kısa süre sonra düşen helikopter kazasında hayatını kaybettiğini yazdı.

Batı Virginia Valisi Jim Justice ile Evan Jenkins, ülkenin en büyük kömür şirketleri arasındaki Foresight Energy’nin kurucusu için üzüntülerini dile getirdi. Justice, milyarder kömür kralı için çok yakın bir arkadaş ve süperstar tanımı yaptı.

Batı Virginia Valisi Jim Justice, Chris Cline’nin bir imparatorluk kurduğunu ve onun sevgi dolu, harika bir adam olduğunu dile getirdi.

Batı Virginia Valisi Jim Justice, Chris Cline Ölümü AçıklamasıBahama polisi de Perşembe günü Abaco Adaları’nda bir helikopterin düştüğünü ve 7 kişinin hayatını kaybettiğini doğruladı. Ancak kurbanların isimlerini açıklamadı. Milyarderin avukatı olan Brian Glasser ise helikopter kazasını ve Cline’nin de kurbanlar arasında bulunduğunu doğruladı. Batı Virginia Yüksek Temyiz Mahkemesi Adaleti olarak görev yapan Evan Jenkins de Facebook’tan yaptığı paylaşımda Chris Cline, kızı, arkadaşları ve pilotunun trajik bir kazada hayatlarını kaybettiklerini öğrendiği için üzüntü duyduğunu bildirdi.

Milyonlarca dolarlık bağışta bulunduğu Marshall Üniversitesi de Cline’nin ölümünden dolayı üzüntülerini dile getirdi.

Marshall Üniversitesi Chris Cline Ölümü Üniversitenin başkanlığını yapan Jerome Gilbert, Perşembe günkü açıklamasında; “Chris’in araştırma ve atletizm programlarımıza cömertliği Marshall Üniversitesi’ne damgasını vurdu, ailesi için dua ediyorum” dedi.

Forbes’a göre öldüğü an kişisel serveti 1,8 milyar dolar olan Cline, 2017’de Foresight’ın yönetim kurulundan istifa etmiş ancak şirketin dörtte birine sahipliğini korumuştu. Batı Virginia’da yetişen Cline, servetinin çoğunu çeşitli hayır kurumlarına vermişti. 2011 yılında da Batı Virginia Üniversitesi’nin tıp fakültesine ve atletizm bölümüne 5 milyon dolar bağışta bulunmuştu. Başkan Donald Trump ve birçok başka Cumhuriyetçinin destekçisi olarak da tanınan iş insanı, Trump’ın 2017’de göreve başlama kutlamalarına 1 milyon dolar bağışlamıştı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle