Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Microstrategy Bitcoin’deki Düşüşleri Alım Fırsatı Olarak Değerlendirmeye Devam Ediyor

Bilişim şirketi Bitcoin havuzuna 10 milyon dolar daha ekledi.
Microstrategy Bitcoin’deki Düşüşleri Alım Fırsatı Olarak Değerlendirmeye Devam Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son haftalarda kurumsal alımların artması ile beraber değer kazandı. Microstrategy büyük BTC alımı yapan şirketlerin başında geliyor. Şirket son olarak 10 milyon dolar değerinde BTC alımı daha gerçekleştirdi. Şirket CEO’su Michael Saylor alımın 48.888d dolar ortalama fiyat ile 205 BTC satın alındığğını açıkladı. Bu yatırım şirketin toplam Bitcoin varlıklarını 4.3 milyar dolar değerinde 91.064 BTC’ye yükseltti.

Şirket geçtiğimiz günlerde de sembolik miktarda alım yaparak rezervlerine 15 milyon dolar daha  BTC eklemişti. Microstrategy’nin en son Bitcoin satın alımı, şirketin her düşüşten sonra kripto varlıklarına birkaç milyon daha fazla koyduğu alımlarından biri oldu. Şirket 2020’nin Ekim ayından bu yana mevcut varlıklarına BTC eklemeye devam ediyor. Bu alımlar kripto para 10 bin dolar seviyesinde olduğu dönem başladı.

Microstrategy Alımlara Devam Ediyor

Microstrategy Alımlara Devam Ediyor

Şirketin son BTC alımı, kripto paranın 48 bin dolar seviyesinin altına düştüğü anda geldi. Firmanın düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirdiği görülüyor. 900 milyon dolarlık bir tahvil arzı ile finanse edilen en son büyük satın alma, BTC başına ortalama 52.700 dolar fiyatla yapıldı. Bitcoin’in fiyatı, Wall Street’teki risk varlıkları için kötüleşen görünümün ortasında o zamandan beri dalgalandı.

Yapılan yatırım FED Başkanı Jerome Powell’ın geçtiğimiz gün bankacılık koşullarına dair yaptığı açıklamaların olduğu bir döneme denk geldi. Tahvil faizleri geçtiğimiz haftadan bu yana istikrarlı ve güçlü bir yükseliş sergiliyor ve bu da geleneksel olarak resesyondan toparlanmanın ve yükselen enflasyon beklentilerinin sinyallerini veriyor.

Microstrategy önceki yolunda devam etmeye istekli görünse de Wall Street gerginliği Bitcoin üzerinde bir miktar etkiye sahip gibi görünüyor. Yapılan yatırım sembolik ancak önemli bir gösterge. Bitcoin ise günlük grafikte kayıplarını geri alıyor gibi görünse de yüzde 3 kayıpla 48.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%