Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Teams Yeni Modları ile Kullanıcı Deneyimini İyileştirecek

Sohbet platformu Microsoft Teams’e pek çok yeni modun geleceği açıklandı.
Microsoft Teams Yeni Modları ile Kullanıcı Deneyimini İyileştirecek

Son dönemde dünya genelinde COVID-19’un hızla yaygınlaşması sonrası sosyal hayat ve iş hayatında büyük değişimler yaşandı. İnsanların büyük bölümü evlerine kapandı ve uzatan çalışma modeline geçildi. Bu durum bazı uygulamalara olan ilginin artmasına neden oldu. Zoom, Slack ve Microsoft Teams gibi servisler kullanıcı sayısını en çok artıran mecralar oldu. İş odaklı iletişim uygulaması Microsoft Teams, yeniliklerine hız vermiş durumda.

Geçtiğimiz günlerde uygulamada görüşmelere 20 bin kişinin katılabileceği duyurulmuştu. Microsoft düzenlenen Ignite etkinliğinde kullanıcılar için hazırladığı yenilikleri açıkladı. Bunlar arasında Birlikte Modu, kaçış odaları ve otomatik toplantı özetleri gibi özellikler dikkat çekiyor. Microsoft yapacağ yenilikler ile Teams’in bu yıl içerisinde aktif kullanıcı sayısının 1000’e çıkacağını ön görüyor.

Teams’e Yeni Özellikler Yolda

Teams’e Yeni Özellikler Yolda

Microsoft Teams’e gelecek özellikler arasında Birlikte Modu öne çıkıyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında duyurulan özellik ile kullanıcılar toplantı esnasında sanal bir alan paylaşabilecek. Bu sayede geniş bir katılımda herkes aynı ortamda gibi gösterilecek.

Şirket yapay zekadan yararlanacağı özellikle ilgili, “Birlikte modu, katılımcıların siz uzakta olsanız bile daha yakın hissetmelerine yardımcı olmak için toplantı deneyimlerini yeniden tasarlar. Bu takvim yılında çıkacak olan yeni Birlikte modu sahneleriyle, ekibinizi bir oditoryum, bir konferans odası veya bir kahve dükkanı gibi toplantınızın tonunu belirlemenize ve deneyim oluşturmanıza yardımcı olabilecek çeşitli ayarlara taşıyabilirsiniz.” açıklamasını yaptı.

Gelecek bir diğer yenilik ise kaçış odaları olarak adlandırılan küçük toplantı odaları olacak. Kullanıcılar böylece geniş katılımın olduğu ana odalardan çıkıp kendi aralarında küçük toplantılara geçiş yapabilecek. Ayrıca toplantı sırasında not alması gereken kişilerini kolaylaştıracak toplantı özetleri de yine Teams platformunda yerini almaya hazırlanıyor.

Microsoft bu özellikle ilgili, “Bu yıldan itibaren toplantı kaydı, konuşma metni, sohbet, paylaşılan dosyalar ve daha fazlasını içeren bir özet toplantı Sohbeti sekmesinde otomatik olarak paylaşılacak ve her toplantı için Ayrıntılar sekmesinde görüntülenebilir.” açıklamasında bulundu. Toplanan özetler Microsoft 365 hesabında saklanacak ve katılım sağlayamayan kişiler ile paylaşılabilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum