Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Teams Kullanıcıları Kendi Arka Planlarını Oluşturabilecek

İş odaklı iletişim uygulaması Microsoft Teams, görüntülü görüşme sırasında kişisel duvar kağıdı belirleme imkanı sunacak.
Microsoft Teams Kullanıcıları Kendi Arka Planlarını Oluşturabilecek

Dijital iletişim uygulamaları hayatımızda büyük yer tutmaya başladı. Son yıllarda kurumsal ve iş odaklı sohbet uygulamalarına olan ilginin de hızla arttığını söyleyebiliriz. Özellikle Corona virüsü nedeniyle dünyanın dört bir yanında uzaktan çalışma modeline ağırlık verilmeye başladı. Bu durum beraberinde Slack ve Microsoft Teams gibi uygulamaların daha fazla kullanılmasını sağlıyor.

Uygulamanın geliştiricileri ise yeni özellikler geliştirerek kullanıcı deneyimini artırmayı amaç ediniyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama Microsoft Teams’in koronavirüs sonrası 1 milyar aktif kullanıcı potansiyeline ulaştığını ortaya koydu. Slack ile sıkı bir rekabet halinde bulunan platform yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Son dönemde video konferans görüşmeleri de uzaktan çalışma modeli ile ağırlık kazandı. Bu amaca hizmet eden başlıca platform olarak Zoom öne çıkıyor. Microsoft Teams ise görüntülü konuşma deneyimini artıracak bir özellik yayınladı.

Microsoft Teams için Yeni Arka Plan Özelliği

Microsoft Teams için Yeni Arka Plan Özelliği

Video konferans uygulamaları kullanıcılara kendi arka planlarını oluşturma imkanı tanıyor. Bu özellik artık Microsoft Teams için de kullanılabilir olacak. Görüntülü görüşme sırasında kullanıcılar arka plan için kendi duvar kağıtlarını belirleyebilecek. Microsoft bu özelliğin sadece planlanmış toplantılar için geçerli olduğunun altını çiziyor. Ayrıca bu duvar kağıtlarını arka taraftaki dağınıklığın görünmemesi için bulanık hale getirmek mümkün.

Bu özellik video konferans uygulaması Zoom da yaygın bir şekilde kullanılıyor. Aynı özelliğin Microsoft Teams’e gelmiş olması rekabette önemli bir adım olacaktır. Yazılım devi iş odaklı sohbet uygulamasına yeni özellikler geliştirmeye devam edeceğini belirtiyor. Microsoft Teams ücretsiz hesap kullanıcıları için toplantı planlama ve davet gönderme gibi özellikleri sundu.

Platform dünya genelinde toplamda 75 milyon kullanıcıya sahip. Corona virüsünün en yoğun yaşandığı dönem olan Mart ayında 2.7 milyar dakika görüşme süresine ulaşan Microsoft Teams, yeni bir rekor kırmıştı. Microsoft Teams’e gelen yeni özelliklerin tamamına buradaki blog yazısından göz atabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum