Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Microsoft Teams’e Katılımcıları Bir Arada Gösterecek Mod Geldi

Microsoft’un sohbet uygulaması Teams için kullanıcı dostu bir özellik geldi.
Microsoft Teams’e Katılımcıları Bir Arada Gösterecek Mod Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde dünya genelinde yaygınlaşan COVID-19 pandemisi sonrası iş hayatında ve sosyal yaşamda büyük değişiklikler yaşandı. Dünyanın önde gelen pek çok şirketi başta olmak üzere çoğu kurum uzaktan çalışma modeline geçiş yapmak durumunda kaldı. Bu değişim beraberinde iş odaklı iletişim uygulamalarının daha fazla kullanılmasına zemin hazırlıyor.

Uzaktan çalışma modeli ile görüntülü görüşmeler daha fazla yapılır oldu. Zoom uygulaması kısa süre içerisinde milyonlarca kişiye ulaştı. İş hayatının kullandığı başlıca iletişim uygulamaları arasında Slack ve Microsoft Teams öne çıkıyor. İki uygulama arasında artan rekabet ile daha fazla yeni özellik geliştirilir oldu.

Microsoft Teams geçtiğimiz günlerde kullanıcıların kendi arka planlarını oluşturmasına imkan sağlayan bir özellik getirdiğini duyurmuştu. ABD’li yazılım şirketi Microsoft’un Teams platformuna yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Daha önce duyurusu yapılan Together modu ile görüntülü görüşme gerçekleştiren katılımcılar bir arada görülebilecek.

Teams için Beklenen Özellik Geldi

Teams için Beklenen Özellik Geldi

Video konferans uygulamaları COVID-19 süresince iletişimde çok daha aktif rol oynamaya başladı. Zoom başta olmak üzere Google Duo,WhatsApp ve Facebook’un tanıttığı Messenger Rooms kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. İş odaklı sohbet uygulaması Microsoft Teams’in de video konferans uygulaması bulunuyor. Şirket görüntülü görüşme deneyimini iyileştirecek yeni bir güncelleme yayınladı.

Microsoft Teams platformunda 1000 kişiye kadar toplantı düzenlenebiliyor. Gelen son güncelleme toplantıdaki katılımcıları bir araya topluyor. Together modu ile video konferansta bulunan kullanıcılar yan yana oturuyormuş gibi görünebilecek. Teams uygulaması bu özelliği yapay zeka desteği ile gerçekleştiriyor. Mod ile beraber katılımcılar omuzlarından altı kesiliyor ve bir koltuğun üzerine yerleştiriliyor.

Aynı ortamdaymış havası yaratılan mod sayesinde bir kullanıcı başka bir katılımcının omuzuna dokunabiliyor. Microsoft Teams son dönemde yeni özelliklerine ağırlık verdi ve Zoom’a karşı güçlü bir alternatif olmak istiyor. Zoom yakın geçmişte çeşitli güvenlik ihlalleri ile adından söz ettirmişti. Gizlilik endişesi olan kullanıcılar için Microsoft Teams cazip bir seçenek olabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu