Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Teams Koronavirüs Sonrası Günlük 1 Milyar Kullanıcı Potansiyeline Ulaştı

Microsoft’un iş dünyası için geliştirdiği sohbet uygulaması Teams, günlük 1 milyar aktif kullanıcı potansiyeline ulaştı.
Microsoft Teams Koronavirüs Sonrası Günlük 1 Milyar Kullanıcı Potansiyeline Ulaştı

Dünya genelinde son dönemde hızlı bir şekilde yayılan Corona virüsü, pek çok sektörü olumsuz etkiledi. Sosyal hayat çoğu yerde durma noktasına geldi. İş dünyası ise büyük oranda uzaktan çalışma modeline ağırlık vermeye başladı. Bu değişim beraberinde bazı uygulamaların büyük patlama yapmasına neden oldu.

Video konferans servisi Zoom başta olmak üzere Slack ve Microsoft Teams gibi iş odaklı platformlar kullanıcı sayısını adeta katlamaya başladı. İş dünyasında yaygın olarak kullanılan Microsoft Teams ve Slack arasındaki rekabetin tansiyonu da yükselmiş durumda.

Her iki şirket yeni özellikler geliştirerek kullanıcıları kendisine çekmeyi amaçlıyor. Microsoft yöneticisi Jeff Teper, Teams uygulamasının son durumuna dair açıklamalarda bulundu. Teper son bir yıl içerisinde Teams’in kullanıcı sayısını katladığını söyledi.

Microsoft Teams Rekora Doymuyor

Microsoft Teams Rekora Doymuyor

ABD’li teknoloji devi Microsoft daha çok Windows işletim sistemi ve Office uygulamaları ile biliniyor. Ancak şirket son dönemde iş odaklı sohbet uygulaması Teams ile dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Corona virüsü sonrası uzaktan çalışmanın yaygınlaştığı şu dönemde Microsoft Teams hızlı bir büyüme trendine girdi. Konuyla ilgili Microsoft 365 Kurumsal Başkan Yardımcısı Jeff Teper açıklamalarda bulundu.

Teams uygulamasına dair açıklamalarda bulunan Teper, uygulamanın günlük 1 milyar aktif kullanıcı sayısı potansiyelini geçtiğini söyledi. Teper ayrıca uygulamanın son bir yıllık zaman dilimi içerisinde yüzde 750 oranında büyüme kaydettiğinin altını çizdi.

Microsoft Teams’in mobil sürümleri üzerinde de çalıştıklarını söyleyen Jeff Teper, ilerleyen günlerde iOS ve Android uygulamaları için yeni özellikler sunacaklarını belirtti. Microsoft yöneticisi son olarak sohbet uygulamaları için ses getirecek projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi. Teper bu projelerin bir kısmının bile gerçekleşmesi halinde kullanıcıları çok şaşırtacak gelişmeler olacağına dikkat çekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum