Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Teams Gruplarda Daha Fazla Kişinin Sohbet Etmesini Sağlıyor

İş dünyasında kullanılan sohbet uygulaması Microsoft Teams, gruplardaki katılımcı sayısını artırma kararı aldı.
Microsoft Teams Gruplarda Daha Fazla Kişinin Sohbet Etmesini Sağlıyor

Corona virüsünün dünya genelinde pandemi haini alması sonrası iş dünyası çalışanlarının büyük bölümünü evlerinden çalışma modeline adapte etti. Bugün itibarıyla dünya genelinde milyonlarca çalışan uzaktan çalışma yöntemiyle işlerini evlerinden yürütüyor. Tabi bu durum iletişim uygulamalarının daha fazla kişi tarafından kullanılmasına zemin hazırlıyor.

Video konferans uygulaması Zoom başta olmak üzere sohbet platformları Slack ve Microsoft Teams, kullanıcı sayılarının adeta katlamış durumda. Microsoft Teams ile Slack arasında bu anlamda rekabetin son günlerde daha da kızıştığını söylemek mümkün.

Geçtiğimiz günlerde Slack CEO’su Steward Butterfield, Microsoft Teams’in kendilerine rakip olamayacağını söyleyerek rakibini kızdıracak bir açıklamada bulunmuştu. Son rakamlara göre Microsoft Teams’in günlük kullanıcı sayısı Mart ayı itibarıyla 44 milyondan 75 milyona kadar yükseldi. Şirket kullanıcı deneyimini artırmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Son olarak grup içi katılımcı sayısının artırılmasına yönelik bir karar alındı.

Gruplara Katılımcı Sayısı Artıyor

Gruplara Katılımcı Sayısı Artıyor

Microsoft Teams uygulaması özellikle büyük ölçekli şirketlerde bulunan çalışanların birbirleri ile iletişim kurması adına büyük kolaylıklar sağlamakta. Bu kolaylıkların başında ise grup sohbetleri gelmekte. Bugüne kadar uygulamada grup sohbetlerine 100 kişi katılabiliyordu. Ancak şirketin yapmış olduğu duyuru ile bu sayının 250’ye çıkacağı öğrenildi.

Yazılım devinin bu değişikliği Mayıs ayı içerisinde yayınlayacağı güncelleme ile kullanıcılara ulaştırması bekleniyor. Bunun yanı sıra kalabalık sohbetler için bir düzenleme daha yapılacak. Grup sohbetlerinde çok fazla birikim olmasını önlemek için yöneticiler bu sayıyı sınırlandırabilecek. Tabi bu değişikliğin Microsoft tarafından ne zaman uygulamaya konulacağı şu an için belirsizliğini koruyor. Diğer yandan video konferans için bu limit artırılacak mı bilinmiyor.

Şu an için Microsoft Teams uygulamasında video konferanslara en fazla 20 kişi katılım gösterebiliyor. Corona virüsünün etkisini sürdürdüğü şu günlerde Microsoft Teams ve Slack başta olmak üzere iş odaklı sohbet uygulamalarının daha fazla revaçta olacağını söyleyebiliriz. Diğer yandan sosyal medya devi Facebook’un da bu amaca hizmet eden Workplace platformu bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum