Yatırım yapmaya başla!

Michael Jackson’ın Heykeli Taciz İddiaları Sonrasında Ulusal Futbol Müzesi’nden Kaldırıldı

Michael Jackson’ın heykeli, ünlü ismin mirasını kuşatmaya devam eden cinsel taciz iddiaları sonrasında İngiltere’nin Ulusal Futbol Müzesi’nden kaldırıldı. İşte detaylar;
Michael Jackson’ın Heykeli Taciz İddiaları Sonrasında Ulusal Futbol Müzesi’nden Kaldırıldı

Pop’un Kralı olarak da tanınan Michael Jackson’ın heykeli, ünlü ismin mirasını kuşatmaya devam eden cinsel taciz iddiaları sonrasında İngiltere’nin Ulusal Futbol Müzesi’nden kaldırıldı. Buna göre ilk bölümü Çarşamba günü Birleşik Krallık’ta yayınlanan 4 saatlik belgesel Leaving Neverland’ de, Wade Robson ile James Safechuck Jackson’ı çocukken birkaç yıl boyunca cinsel tacizde bulunmakla suçluyordu.

Jackson’ın ailesi eleştiri oklarını filme çevirerek belgeselin ortak yapımcılığını üstlenen HBO kanalına dava açtı. Tüm bunlar yaşanırken Manchester, İngiltere’deki futbol müzesinde 2014’ten bu yana sergilenen heykel, bu hafta gösteriden çıkartıldı.

Alçı ve reçine eseri ilk olarak 2011 yılında şarkıcıyla arkadaş olan kulüp sahibi Mal Mohamed Al Fayed tarafından Fulham’ın Craven Cottage stadyumunda tanıtılmıştı.

Taciz İddiaları Sonrasında Michael Jackson'ın Heykeli Ulusal Futbol Müzesi'nden KaldırıldıMichael Jackson, 1999’da Al Fayed’in konuğu olarak Londra’nın batı bölgesini ziyaret etmiş ve Fulham’ın Wigan Athletic’a karşı karşılaşmasını izlemişti. Ancak taraftarlar anıtla alay etmiş ve kulübün şu anki sahibi Shahid Khan tarafından kaldırılmıştı.

Daha sonra eski Fulham oyuncusu George Cohen’in bir heykeli ile değiştirilmişti. Müze için bir sözcü heykelin kaldırılmasıyla ilgili: “Ulusal Futbol Müzesi, sergilerinde ve sergilenen nesnelerde son birkaç aydır çeşitli değişiklikler yaptı. Anlatmak istediğimiz hikayeleri daha iyi temsil etme planlarımızın bir parçası olarak, Michael Jackson heykelini ekranda kaldırmak için bir karar verdik.” dedi.

Tüm bunların yanında Jackson’ın hayranları, belgeselin ilk bölümünün yayınlandığı Çarşamba günü İngiltere yayıncısı Channel 4’ün Londra genel merkezinin önünde protesto gösterisi düzenledi.

Michael Jackson Taciz İddiaları Leaving Neverland Film Jackson’ın Robson ve Safechuck’ı birkaç yıl boyunca taciz ettiği yönündeki rahatsız edici iddialarını detaylandırıyordu. Şu anda 36 yaşında olan Robson, Jackson’la ilk tanıştığında 5 yaşındaydı. Robson’a göre o pek çok kez Jackson’la birlikte Neverland Çiftliği’nde kalmıştı. Şu anda 41 yaşında olan Safechuck da bir çocuk olarak Jackson’la birlikte Pepsi reklamında oynamış ve aynı zamanda evini sıkça ziyaret etmişti. Jackson’ın ailesi ise iddiaları reddetti ve belgeseli kınadı.

İlaveten aile, Michael Jackson’ın ve Neverland Çiftliği’nin detaylı bir soruşturmaya maruz kalıp tamamen masum olduğuna karar verildiğini vurguladı. Yeni Zelanda ve Kanada’daki bazı radyo kanalları da Michael Jackson hakkında taciz iddialarını konu alan Leaving Neverland belgeselinin ardından ünlü yıldızı şarkı listelerinden çıkardıklarını açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kültür - Sanat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum