Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

MetaMask Kullanıcılarını Kimlik Avı Saldırılarına Karşı Uyardı

Hackerlar, MetaMask'ın resmi destek sitesini taklit etmek için sahte Google Doküman formu hazırladılar.
MetaMask Kullanıcılarını Kimlik Avı Saldırılarına Karşı Uyardı

Kripto para yatırımcılarının yaygın olarak kullandığı MetaMask, yeni bir güvenlik riskine karşı kullanıcılarını uyardı. Açıklamaya göre hackerlar tarafından geliştirilen bir bot, kullanıcıları bir Google Dokümanlar formuna bilgi girmeleri için yönlendiriyor. Burada sahte bir destek platformu kullanıların karşısına çıkarılıyor.

Form, kullanıcıların kripto cüzdanlarını yeniden canlandırmak için kullanılabilecek gizli kurtarma ifadesini almayı amaçlıyor. MetaMask, Google Dokümanlar tabanlı bir destek sistemine sahip olmadığını belirterek, kullanıcıları dolandırılmaktan kaçınmak için uygulamadaki “Yardım Al” seçeneğinden destek alabileceklerini belirtiyor.

MetaMask saldırı uyarısı
Kaynak: Twitter

Son dönemde oldukça popüler olması nedeniyle MetaMask, bilgisayar korsanları ve dolandırıcılar için en önemli hedeflerden biri haline geldi. Cüzdanın arkasındaki geliştirici ConsenSys, geçtiğimiz günlerde 5 milyon aktif aylık kullanıcıya ulaştıklarını bildirmişti.

Özellikle tarayıcı uzantısı olarak entegrasyon imkanına sahip olması, yatırımcıların ilgisinin artmasına neden oluyor. Kimlik avı saldırıları, dolandırıcılar tarafından, kullanıcıları kişisel bilgileri veya hesap ayrıntılarını ortaya çıkaran bir işlemi tamamlamaya ikna etmek için kullanılan bir sosyal mühendislik tekniği olarak biliniyor.

Çeşitli kimlik avı dolandırıcılıkları o kadar etkili ve üretken hale geldi ki, kripto’nun en büyük isimlerinden bazıları onların kurbanı oldu. Bir dolandırıcı, Nexus Mutual’ın kurucusu Hugh Karp’ı, Nexus Mutual tokenleri üzerinden 8 milyon dolar aktarması için kandırmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum