Yatırım yapmaya başla!

Melinda Gates ABD’de Cinsiyet Eşitliği Mücadelesi için 1 Milyar Dolar Taahhüt Etti

Bill Gates’in eşi Melinda Gates, ABD’de cinsiyet eşitliği mücadelesi için 1 milyar dolar bağış yapma taahhüdünde bulundu.
Melinda Gates ABD’de Cinsiyet Eşitliği Mücadelesi için 1 Milyar Dolar Taahhüt Etti

Dünyanın en zenginlerinden Bill Gates’in eşi Melinda Gates, cinsiyet eşitliği için taahhüt ettiği 1 milyar dolarlık bağışla gündeme geldi.

Bill Gates’in eşi olmakla kalmayıp, dünyanın en güçlü kadınlarından biri olan ünlü isim, Çarşamba günü önümüzdeki 10 yıl boyunca kadınların ABD’deki gücünü ve nüfuzunu artırmak için 1 milyar dolar bağış yapacağını açıkladı.

Time için kaleme aldığı yazıda Melinda Gates; “kararlar verme, kaynakları kontrol etme, politikaları ve bakış açılarını şekillendirme konumlarında daha fazla kadın görmek istiyorum” dedi.

Melinda Gates Time Yazısı Kadınların potansiyelinin ve kadın yaşamını iyileştirmek için çalışan insanlarla örgütlerin yatırım yapmaya değer olduğuna inandığını dile getirdi. Gates, şu anda kadınların ABD’deki nüfusun yüzde 51’ini oluşturduğunu ancak Kongre’deki koltukların sadece yüzde 24’ünü tuttuğunu vurguladı. “2018 yılında, Fortune 500 şirketlerini yöneten James isimli erkeklerin sayısı kadınlardan daha fazlaydı.” ifadelerini kullandı.

Zira bu yıl Fortune 500 şirketlerini yöneten kadınların sayısı, rekor 33 seviyesine yükselse de bu hala kadınların Fortune 500 CEO koltuklarının sadece yüzde 6.6’sını elinde bulundurduğu anlamına geliyordu.

Melinda Gates Kadın 1 Milyar Dolar Bağış İşte bu durumla ilgili Gates, yazısında şu açıklamayı yaptı: “Bunun gibi gerçeklere tepkim, bir öfke ve iyimserlik karışımı. Yalnız olmadığımı düşünüyorum. Ülkemizin kadınları geride tutmaya devam ettiğinin birçok kanıtıyla yüzleşmek sinir bozucu, hatta can sıkıcı.” Ayrıca hem öfkelenmeye haklarının olduğunu hem de iyimser olmakta haklı olduklarının üzerini çizdi.

Amerikalıların artık değişimin buzul hızını kabul etmeye istekli olmadığını ve buna mecbur kalmadıkları bir zamanda yaşadığı için kendisini şanslı hissettiğini aktardı.

Gates de 1 milyar doların önemli bir taahhüt olmasına rağmen, mali katkısının “gerekli olanın yalnızca küçük bir bölümü” olduğunu kabul ettiğini belirtti. Cinsiyet eşitliğini geliştirme çabalarının, daha fazla insana bu sebepten dolayı adım atması ve onlara katılma konusunda ilham vermesini umut ettiğini anlatan Gates; “eşitlik bekleyemez” diye yazdı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum