Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Meksika Düzenleyicisi Bankaları Kripto Para Ticaretine Karşı Uyardı

Düzenleyiciler Bitcoin’e yönelik mesafeyi korumaya devam ediyor.
Meksika Düzenleyicisi Bankaları Kripto Para Ticaretine Karşı Uyardı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para ticaretiyle ilgili düzenlemelerin sıklaştığı dönemde kurumlar, yatırımcıları ve finans kurumlarını uyarmaya devam ediyor. Meksika Merkez Bankası, finansal kurumları, kripto para tabanlı hizmetlerden uzak durmasına dair uyardı.

Merkez bankası, Maliye Bakanlığı ve ülkenin bankacılık düzenleyicisi tarafından yayınlanan ortak açıklama, Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego’nun bankasının Bitcoin ve diğer kripto paraları kabul etmek için çalıştığını söylemesinin ardından geldi.

Kurumlar İhlale Karşı Uyarıldı

Kurumlar İhlale Karşı Uyarıldı

Milyarder isim Meksika ve diğer Orta Amerika ülkelerinde faaliyet gösteren Banco Azteca’nın sahibi konumunda. Ülkenin finans otoriteleri sanal varlıkların yasal ödeme aracı olarak kullanılamayacağını ve yasal çerçeve kapsamında para birimi olmadığını belirtiyor.

Açıklamada, ülkedeki herhangi bir finans kuruluşunun düzenlemeleri ihlal etmesi ve kripto ile ilgili hizmetler sunmaya başlaması durumunda yaptırımlara tabi olacağının altı çizildi.

Ülkedeki düzenleyici kurumun kripto para birimlerine karşı uzun süredir devam eden bir duruşu olduğu biliniyor. İlk olarak 2014’te Bitcoin ile ilişkili risklere karşı bir uyarı yayınlayan kurum, 2017’de ve 2019’da bu açıklamasını yineledi.

Kurum kriptoyu yasaklamasa da, mevcut düzenlemelerle sanal varlıklar ile ülkenin finansal sistemi arasında sağlıklı bir mesafe olması gerektiğine inanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%