Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Meksika Düzenleyicisi Bankaları Kripto Para Ticaretine Karşı Uyardı

Düzenleyiciler Bitcoin’e yönelik mesafeyi korumaya devam ediyor.
Meksika Düzenleyicisi Bankaları Kripto Para Ticaretine Karşı Uyardı

Kripto para ticaretiyle ilgili düzenlemelerin sıklaştığı dönemde kurumlar, yatırımcıları ve finans kurumlarını uyarmaya devam ediyor. Meksika Merkez Bankası, finansal kurumları, kripto para tabanlı hizmetlerden uzak durmasına dair uyardı.

Merkez bankası, Maliye Bakanlığı ve ülkenin bankacılık düzenleyicisi tarafından yayınlanan ortak açıklama, Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego’nun bankasının Bitcoin ve diğer kripto paraları kabul etmek için çalıştığını söylemesinin ardından geldi.

Kurumlar İhlale Karşı Uyarıldı

Kurumlar İhlale Karşı Uyarıldı

Milyarder isim Meksika ve diğer Orta Amerika ülkelerinde faaliyet gösteren Banco Azteca’nın sahibi konumunda. Ülkenin finans otoriteleri sanal varlıkların yasal ödeme aracı olarak kullanılamayacağını ve yasal çerçeve kapsamında para birimi olmadığını belirtiyor.

Açıklamada, ülkedeki herhangi bir finans kuruluşunun düzenlemeleri ihlal etmesi ve kripto ile ilgili hizmetler sunmaya başlaması durumunda yaptırımlara tabi olacağının altı çizildi.

Ülkedeki düzenleyici kurumun kripto para birimlerine karşı uzun süredir devam eden bir duruşu olduğu biliniyor. İlk olarak 2014’te Bitcoin ile ilişkili risklere karşı bir uyarı yayınlayan kurum, 2017’de ve 2019’da bu açıklamasını yineledi.

Kurum kriptoyu yasaklamasa da, mevcut düzenlemelerle sanal varlıklar ile ülkenin finansal sistemi arasında sağlıklı bir mesafe olması gerektiğine inanıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum