Paylaşım

Markafoni’nin Yeniden Açılmasına Saatler Kaldı!


 

Türkiye’nin ilk online alışveriş sitelerinden olan Markafoni, yarın yeniden açılıyor. İşte detaylar:

2 ay önce kapanan e-ticaret devi, 22 Ağustos’ta yeniden hizmet vermeye başlayacak. Hatırlarsanız, Markofoni kapandıktan 1 ay önce Cafer Mahiroğlu tarafından 15 milyon dolar karşılığında satın alınmıştı. 9 yıl önce kurulan ve ülkemizin ilk online alışveriş siteleri arasında olan Markafoni, 30 Hazian’da Türkiye’deki faaliyetlerine son vermişti. Ve şimdi İngiltere’nin en zengin iş adamlarından biri olan Cafer Mahiroğlu’nun yatırımıyla yeniden hizmete başlıyor. İşte yatırımcının açıklamaları ve haberin ayrıntıları;

Yatırımcı Cafer Mahiroğlu, İngiltere’de benzer durumda olan Select isimli bir markayı satın almış ve onu yeniden canlandırmıştı.

Yatırımcı Cafer Mahiroğlu, Markafoni'nin açılış tarihini duyurdu.

“Markafoni uzun süredir ilgimi çekiyordu” diyen Mahiroğlu, yaptığı açıklamayla e-ticaret devinin eskisinden çok daha güçlü olacağının sinyallerini verdi.

Siteyi 15 milyon dolara satın alan Cafer Mahiroğlu, önümüzdeki 3 yıl içinde 15 milyon dolar daha yatırım yapacaklarını söylemişti.

Mahiroğlu siteyi 15 milyon dolara satın aldı.

Ayrıca “Sitenin altyapısında ve tasarımında bazı düzenlemeler yapıyoruz. Ayrıca eskisinden farklı olarak tüm ürünleri önce kendi depomuza alacağız, burada kalite kontrolünü yaptıktan sonra müşterilere sevk edeceğiz. Ürünler farklı günlerde ulaşmayacak, tüm siparişler tek bir paket halinde gidecek. Ertesi gün teslimat seçeneğini de ekleyeceğiz. Sitedeki karmaşıklığı da kaldırıyoruz. Daha basit bir tasarım olacak ve eskisi kadar fazla kampanya çıkmayacak. Sitedeki koleksiyonları eskiye göre daha hızlı değiştireceğiz. Ayrıca kendi markamızı da satacağız.” şeklinde açıklama yapmıştı.

Firmada hala 30 çalışanın olduğunu ve bu sayıyı bir yıl içinde 300-400 kişiye ulaştıracaklarını söyleyen Mahiroğlu, sonunda açılış tarihini paylaştı.

Markafoni’nin yarın açılacağı haberi yatırımcının yazılı açıklamasıyla siteden şu cümlelerle duyuruldu:

“Sitenin altyapısında ve tasarımında bazı düzenlemeler yapıyoruz. Ayrıca eskisinden farklı olarak tüm ürünleri önce kendi depomuza alacağız, burada kalite kontrolünü yaptıktan sonra müşterilere sevk edeceğiz. Ürünler farklı günlerde ulaşmayacak, tüm siparişler tek bir paket halinde gidecek. Ertesi gün teslimat seçeneğini de ekleyeceğiz. Sitedeki karmaşıklığı da kaldırıyoruz. Daha basit bir tasarım olacak ve eskisi kadar fazla kampanya çıkmayacak. Sitedeki koleksiyonları eskiye göre daha hızlı değiştireceğiz. Ayrıca kendi markamızı da satacağız.”

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın