Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Marka Yatırım Bağlı Ortaklığının Tamamını Satın Aldı

Marka Yatırım, Ihlamur Konağı A.Ş.'nin %49'luk paylarını da satın alarak şirketin tamamına sahip olduğunu duyurdu.
Marka Yatırım Bağlı Ortaklığının Tamamını Satın Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Marka Yatırım Holding Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Ihlamur Konağı A.Ş’nin geri kalan paylarını da satın alarak tamamına sahip olduğunu duyurdu.

Marka Yatırım, 09.04.2021 tarihinde şirketin sermayesinin %51’ini 6.748.001 TL ödeyerek satın almıştı. Yönetim Kurulu’nun 10.11.2021 tarihli kararı ile Ihlamur Konağı Huzurevi ve Yaşlı Bakımevi İşletmeciliği Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin kalan %49’luk payı için 3.501.999 TL ödeme yapıldığı açıklandı.

Şirketin satın alınmasıyla ilgili olarak yaptırılan değerleme raporunda şirket değerinin 16.413.329 TL olarak belirlendiği belirtildi. Şirketin paylarının tamamı için ödenen toplam bedelin ise 10.250.000 TL olduğu bildirildi. Ödenen bedelin, son değerleme raporunda tespit edilen şirket değerinin %37,55 iskonto edilmiş hali olduğu ifade edildi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Marka Yatırım hisseleri (MARKA) %0,25 oranında yükselişle 4,09 liradan işlem görmeye başladı.
Marka Yatırım Hisseleri Yüzde 0,25 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftayı yataya yakın bir seyirle geçirirken, dünkü işlemlerde 4,05 liraya kadar gerilemişti. Kapanışı 4,07 liradan yapan hisseler, bugünkü işlemlere yine düşüşle 4,05 liradan başlangıç gerçekleştirdi.

Marka Yatırım hisseleri günün ilk yarısında 4,09 liraya kadar yükselirken, ikinci yarıda yeniden gerileme kaydetti. Ancak açıklamanın ardından hisselerde yukarı yönlü bir eğilim izlenmeye başlandı ve 4,1 lira sınırına kadar yükseldiği görüldü.

Hisselerde yukarı yönlü ivmenin devam etmesiyle birlikte 4,12 ve 4,15 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 4,04 ve 3,99 liradaki destek noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık kazancını sıfırladığı görülüyor. Aylık bazda %6,68 oranında değer kaybeden hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %27,41 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu