Yatırım yapmaya başla!

Mark Zuckerberg’den Kendisini Taşlayan Apple CEO’suna Bomba Gibi Yanıt!

"Asla onun düştüğü duruma düşmem" şeklinde açıklamaları ve Facebook eleştirileriyle gündeme oturan Tim Cook'a Zuckerberg'den yanıt geldi. Detaylar aşağıda;
Mark Zuckerberg’den Kendisini Taşlayan Apple CEO’suna Bomba Gibi Yanıt!

Apple CEO’su Tim Cook’un Facebook skandalı ve Mark Zuckerberg’le ilgili yorumları, gündeme bomba gibi düşmüştü. Katıldığı bir televizyon programında “Zuckerberg’in yerimde olsaydınız, ne yapardınız” sorusuna “böyle bir durumda olmazdım” diyerek yanıt veren Cook, deyim yerindeyse Facebook ile kurucusunu epey taşlamıştı.

Açıklamalarında Facebook’u hedef alarak “bir müşterilerimizi ürün haline getirmeyiz, gizlilik bizim için bir insan hakkı” şeklinde sözler eden Tim Cook, bu açıklamalarıyla büyük ses getirmişti.

Hatta Facebook’un daha çok para kazanmayı seçtiği için müşterilerini ürün haline getirdiğini söylemekten dahi çekinmemişti.

Tim Cook: "Mark Zuckerbeg'in Durumuna Düşmezdim"Çünkü Tim Cook’a göre Apple asla böyle bir şey yapmamıştı. Teknoloji devi aksini yapsaydı, şimdikine kıyasla çok daha fazla para kazanabilir ve değerini çok daha uçuk rakamlara ulaştırabilirdi. Yeri gelmişken Apple’ın piyasa değerinin 850 milyar, Facebook’un ise 460 milyar dolar olduğunu belirtelim.

Neticede Tim Cook’un suçlamaları karşısında sessiz kalamayan Mark Zuckerberg, yaptığı açıklamada meslektaşının eleştirilerinin asılsız olduğunu söyledi.

Mark Zuckerberg Tim Cook'a Yanıt Vox’a konuşan Mark Zuckerberg: “buradaki gerçek şu ki dünyadaki herkesin birbiriyle iletişim kurabileceği bir platform yaratmak istiyorsanız ve bunun ücretini ödeyemeyecek pek çok kişi varsa, reklam destekli bir modele sahip olmak tek akılcı yaklaşımdır” dedi.

Tim Cook’un yorumunu düşünmeden sarf edilmiş sözler olarak nitelendiren Mark Zuckerberg, Facebook’un ücretsiz bir servis ve kullanıcılarını önemsediğini dile getirdi.

Mark Zuckerberg Apple CEO'sunun Suçlamalarına Yanıt İlaveten Apple gibi müşterilerine ücretli hizmet sunan bir şirketin, nasıl onları önemsediğini anlayamadığını söyledi. Ayrıca “bence hepimiz sizin iyiliğinizi düşündüğünüzü iddia ederek sizden daha çok ücret alan şirketlerin yarattığı Stockholm Sendromu olayını yaşamıyoruz” diyerek Apple’a ve kurucusuna misilleme yaptı.

Diğer taraftan; açıklamalarında düştükleri durumdan kurtulacaklarını düşündüğünü belirten Zuckerberg bu sorunu 3 ila 6 ay arasında çözmeyi umut ettiğini söyledi. Fakat sürecin çok daha uzun bir zaman dilimini kapsayacağının farkında olduğunu da belli etti.

Neticede; Mark Zuckerberg kısa sürede imajı alt üst olan ve rakiplerinin yanı sıra milyonlarca kişinin de hedef tahtası haline gelen Facebook’un yakın zamanda düzelmeyeceğini biliyor. Fakat yine de durumun düzeleceğine ve sosyal medya mecrasının insanları iyi anlamda etkileyeceğine inanmaya devam ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum