Yatırım yapmaya başla!

Mark Zuckerberg Sonunda Mezun Oldu

Facebook'un kurucusu ve dünyanın en zengin 5. kişisi olan Mark Zuckerberg, Harvard Üniversitesinden sonunda mezun oldu. Yarım bıraktığı okulu yıllar sonra tamamlayarak diplomasını alan Zuckerberg, mezuniyetini Facebook'ta yaptığı bir paylaşımla duyurdu.
Mark Zuckerberg Sonunda Mezun Oldu

Facebook hiç kuşkusuz 7’den 70’e hepimizin kullandığı, hatta en çok vakit geçirdiği sosyal paylaşım sitelerinden biri. Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’i de artık hepimiz tanıyoruz. Dünyanın en genç milyarderi olan Zuckerberg’i kimimiz kıskanıyor kimimiz gıpta ile izliyoruz. Bu başarının ardında yatan azim ve çalışma öyküsünü de eminim hepimiz merak ediyoruz.

Mark Zuckerberg de tıpkı Bill Gates ve Steve Jobs gibi başarmak için eğitimin şart olmadığını bize gösterdi. Okulunu terk eden ünlüler arasında yer alan bu isimler, hayatta başarmak ve kazanmak için gerekli olan şeylerin bir okulu bitirmekten çok daha önemli kavramlar olan; azim, çalışmak, hırs ve inanç olduğunu gösterdi. Dünyanın en zengin 5. ismi olan Mark Zuckerberg de üniversite diplomasını daha yeni alarak bunu ispatlamış oldu.

2004 yılında kurulan, dünyanın en geniş ve ünlü sosyal paylaşım sitesinin CEO’su Mark Zuckerberg Harvard Üniversitesinden mezun oldu. ABD’nin ve dünyanın en ünlü üniversitelerinden biri olan Harvard’da bilgisayar mühendisliği ve psikoloji eğitimi gören Zuckerberg mezun olmayı beklemeden ayrılmıştı. Aradan 13 yıl geçti ama yarım bıraktığı işi tamamlamadan da edemedi. Zuckerberg bu davranışıyla gençlere, girişimci olsanız bile okulunuzu tamamlayın mesajı veriyor olabilir mi?

Her zaman eğlenceli ve sempatik tavırlarıyla dikkatleri çeken Zuckerberg, diplomasını aldıktan sonra Facebook sayfasından şu sözleri paylaştı;

Diplomasına yeni kavuşan Zuckerberg, Harvard Üniversitesinde okuduğu yıllarda Facebook sosyal paylaşım sitesini kurmuştu. Ancak bu işe daha fazla zaman ve dikkat ayırması gerektiğinden okulunu yarıda bırakmak zorunda kaldı. Harvard’ı yarım bırakıp daha sonra tamamlayan tek ünlü Zuckerberg değil. Microsoft’un kurucularından Bill Gates de Harvard Üniversitesinde aldığı eğitimi 1975 yılında yarım bırakmıştı. Ancak yarım bıraktığı üniversitesinden 2007 yılında fahri doktora unvanı almayı da ihmal etmemişti.

Mark Zuckerbeg mezuniyet töreninde kep fırlatırken çekildiği fotoğrafı Facebook sayfasında paylaştı ve 2.2 milyon kişi tarafından beğenildi. Bugün, 446 milyar dolarlık piyasa değeriyle, dünyanın en çok kazandıran 5. şirketi olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, üniversite okunmasa da ne tür büyük başarılara imza atılabileceğini göstermiş oldu. Mark Zuckerberg daha sonra bırakacağı Harvard Üniversitesini kazandığını ilk öğrendiğinde ise böyle tepki vermişti;

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum