Yatırım yapmaya başla!

İfadeye Çağırılan Mark Zuckerberg İngiliz Parlamentosu’nun Karşısına İki Yöneticisini Yollayacak!

Cambridge Analytica skandalının ardından uzun süre sessiz kalan Mark Zuckerberg, şimdi de kendisinin çağırıldığı İngiliz Parlamentosu’nun karşısına yöneticilerini yolluyor.
İfadeye Çağırılan Mark Zuckerberg İngiliz Parlamentosu’nun Karşısına İki Yöneticisini Yollayacak!

Tarihinin en zor günlerini yaşayan ve yalnızca güvenilirliğini değil aynı zamanda milyar dolarlarını da kaybeden Facebook cephesinde sular durulmuyor.

Milyonlarca kullanıcının bilgisinin çalındığı bilgisinin ortaya çıktığı skandalın ardından ülkelerin ifadeye çağırdığı Mark Zuckerberg ise arka planda kalmaya devam ediyor. Olayın üzerinden ancak günler geçtikten sonra açıklama yapan Facebook CEO’su şimdi de çağırıldığı İngiliz Parlamentosu’na elçi göndereceği haberiyle tartışma yarattı.

Zira bugün verilen bilgiye göre; Mark Zuckerberg bizzat çağırıldığı İngiliz Parlamentosu’na kendisi gitmek istemiyor.

Mark Zuckerberg Bizzat Çağırıldığı Parlamento'ya Kendisi Gitmek İstemiyorBunun yerine ifade vermeye; Facebook’un üst düzey yöneticilerinden Schroepfer ya da Chris Cox’u göndermek istiyor. Ancak İngiliz yetkililerden henüz bir açıklama gelmediği için komitenin karşısına kimin ve ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor.

Sonuçta Mark Zuckerberg pek çok gazetede tam sayfa özür mesajı yayınlasa da CEO’nun koltuğu sallanmaya devam ediyor.

Facebook Skandal Yüzünden Zor Günler Geçiriyor Keza skandal o kadar büyüdü ki Facebook’u sil hareketinin giderek yayılıyor ve hükümetlerin baskıları da doğru orantılı olarak artıyor. İlaveten; Facebook data skandalı, dijital ayak izi konusunda uyanış yaşayanların sayısını da kayda değer bir şekilde çoğalttı diyebiliriz.

Sosyal medya mecralarının popülerliği ve neredeyse bütün hayatımızı dijital ortamda yaşamamız, verilerimizin ne kadar güvende olduğu konusunda bizi endişelendiriyor ya da endişelendirmeli.

Sonuçta; halihazırda kullandığımız pek çok uygulama ve bilgilerimize erişim izni verdiğimiz sayısız servis var.

Uygulamalar Kullanıcının Datasını SaklıyorAmazon ve Google gibi devlerin akıllı ev asistanları ürünlerinden bahsetmiyorum bile. Nihayetinde; teknoloji devlerinin dünyayı yöneteceği ve milyonlarca kullanıcının bilgilerine erişebileceği yönündeki iddialara şöyle bir göz atmak bile verilerimizin ne kadar güvende olduğu konusunda fikir edinmemizi sağlayacaktır.

İşte bu nedenle; pek çok farklı platformda dijital ayak izi bıraktığımız şu çağda patlak veren Facebook skandalı, kullanıcıların bu alanda gözünün açılmasına yardımcı olmuş gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum