Yatırım yapmaya başla!

Tercihini Nakitten Yapan Mark Cuban, Piyasa için Uzun Vadede İyimser

Nakit tutmaya başladığını açıklayan Mark Cuban, aşağı yönlü eğiliminin kısa vadeli olduğunu piyasaların uzun vadede parlayacağını söyledi.
Tercihini Nakitten Yapan Mark Cuban, Piyasa için Uzun Vadede İyimser

ABD’li ünlü milyarder, koronavirüs krizinin vurduğu iklim ortamına dair dikkat çekici açıklamalarda bulundu. The Pomp Podcast programına katılan Cuban, eğlence işinde epey para kaybettiğini söyledi.

Bununla birlikte son dönemde iyi performans gösteren Amazon ve Netflix hisselerinin kaybını dengelemeye yardımcı olduğunu söyledi. Ancak piyasadaki düşüş eğiliminin çoğunlukla kısa vadeli olduğunu da kaydetti. Üç beş yıl sonra piyasanın bugünkü konumundan daha yüksek yerde olacağını aktaran uzun vadedeki iyimserliğini açıkça belirtti.

Anthony Pompliano’nun programına katılan Cuban, mevcut sağlık ve ekonomi krizinden çeşitli varlık sınıflarının nasıl performans göstereceğine dair pek çok konuda görüş bildirdi.

Mark Cuban Yatırım Stratejisi

Cuban koronavirüs pandemisinin ortasında sadece nakit paraya geçmenin ötesinde emtialarda ve gayrimenkulde de fırsatlar gördüğünü dile getirdi. Cuban’ın nakit yaklaşımı akıllara Mark Mobius’un çift dip olasılığı hususundaki yorumunu getirdi.

Ünlü yatırım gurusu, kısa süre önce yatırımcıları fırsatları satın almak için nakit tutmaya çağırarak piyasaların henüz mutlak dibe ulaşmadığını söylemişti. Ayrıca Bank of America’nın araştırması da yatırımcıların 11 Eylül saldırılarından bu yana en yüksek oranda nakit tuttuğunu göstermişti.

Sonuçta Aralık ayında Çin’de patlak veren pandemi, bugüne kadar 2 milyon kişinin enfekte olmasına ve 154 binin üzerinde insanın hayatını kaybetmesine yol açtı.
Toplam Koronavirüs Vakası 17 Nisan
Kaynak: Worldometer

Yatırımcılar da belirsizliğin hiç görülmedik seviyelere ulaştığı bu ortamda nakite kaçmaya başladı. Mark Cuban nakit eğilimini belli etse de hangi emtialara atıfta bulunduğunu açıklamadı. Bununla birlikte; “Gelecekte New York’ta yaşamak istediğinizi düşünüyorsanız, şimdi satın almanın tam zamanı” dedi. Koronavirüs yatırım stratejisi hakkında az çok fikir veren Cuban, emlak al tavsiyesiyle gündeme geldi.

Bitcoin hakkında da konuşan Cuban, muz ticareti yapmanın bitcoinle uğraşmaktan daha iyi olduğu yönünde yorum yaptı.

Mark Cuban, Bitcoin AçıklamasıKripto para biriminin herkes tarafından anlaşılabilir olmasını ayrıca alışveriş yaparken bitcoinin ödeme işlemlerinde kullanımının daha kolay olması gerektiğini savundu.

Bitcoin Fiyatını Canlı Takip Etmek için Tıklayın

Burada Cuban, harcama yapmak için bitcoinin hala dönüştürülmesi gerektiğini, bunun da bitcoinin halen devlet destekli para birimine bağımlı olduğu anlamına geldiğini söyledi. Yine de şu anda çok para basıldığını ve küresel etkilerin olduğunu, her şey çökmeye başlarsa bitcoinin parlayabileceğini de ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum