Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Marathon Digital Holdings, Bitcoin Madencilik Faaliyetlerinde Artış Açıkladı

Şirketin madencilik faaliyetlerinde %17 artış yaşandı.
Marathon Digital Holdings, Bitcoin Madencilik Faaliyetlerinde Artış Açıkladı

Bitcoin madencilik şirketleri son dönemde Çin hükümetinin baskısı ile karşı karşıya kalmıştı. Pek çok şirket merkezlerini ülke dışına taşıyor ve alternatif planlar belirliyor. Sektörün tanınan firmalarından Marathon Digital Holdings ise Haziran ayı içerisinde madencilik faaliyetlerinde artış yaşandığını açıkladı.

Firma Mayıs ayına nazaranla madencilik gücünde %17 oranında bir artış bildirdi. Yılın ilk ayından Mart ayına kadar 191.7 adet Bitcoin üretimi gerçekleştirildi. İkinci çeyrekte bu rakam ilk çeyrek üretiminin 3 katından fazla bir miktara ulaştı.

İkinci Çeyrekte Üretim Arttı

Başladığı yıldan bu yana aylık üretimine ilişkin kısa bir araştırma, şirketin Ocak ayında 50.4 BTC ürettiğini gösteriyor. Şubat ayında sayı 43.4 BTC’ye düştü. Mart, BTC üretiminin 97.9’a yükseldiğini gördü ve ilk çeyrek bu verilerle tamamlanmış oldu.

İkinci çeyrekte Nisan üretimi, Mart ayına göre önemli bir artış ile 162.1 BTC’ye ulaştı. Şirketin bildirdiğine göre mevcut BTC varlıklarında da önemli oranda artış yaşandı. Bitcoin’in mevcut fiyatına göre hesaplandığında şirketin varlıkları 200 milyon doların üzerine çıkmış durumda.

Kripto madenciliği şirketi, hash oranı gücünü 10.37 EH/s’ye çıkarmayı hedefliyor. Şimdilik, şirket için çalışan madenciler 2.09 EH/s üretim gerçekleştiriyor.

Madencilik şirketine göre, Eylül sonunda Hardin lokasyonunda 12.000 madenci cihaz eklenecek. Ayrıca, Compute North’un onlar için 300 megavatlık bir tesise ev sahipliği yaptığı Teksas’ta 73.000 madenci eklemesi daha gerçekleştirilecek.

CEO Fred Thiel, şirketin Bitcoin üretimindeki son artışından bahsederken, Marathon’un sistemlerini yükselttiğini ve rutin bakımını gerçekleştirdiğini açıkladı. Güncellemeler ve rutin bakım işlemleri nedeniyle Marathon CEO’su, şirketin artık daha fazla Bitcoin üretecek şekilde konumlanacağını belirtti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum