Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Malala Yusufzay Oxford’daki İlk Yılında Neler Yapıyor?

Nobel Ödüllü Malala Yusufzay’ın Oxford Üniversitesi’ndeki yakın arkadaşlarından Varaidzo Khativu, ünlü insan hakları savunucusuyla neler yaptıklarını açıkladı. İşte detaylar;
Malala Yusufzay Oxford’daki İlk Yılında Neler Yapıyor?
Yorum

Ünlü insan hakları savunucusu Malala Yusufzay, geçen yıl Oxford Üniversitesi’ne kabul edilmiş, bu haberi sosyal medya hesabından gururla duyurmuştu. Takipçileri ve hayranları En Genç Birleşmiş Milletler Elçisi unvanına sahip olan Yusufzay’ı tebrik etmiş, olay gündemde yankı uyandırmıştı.

İşte tam da bu noktada kendisine Nobel getiren başarı öyküsü ile tanıdığımız Malala Yusufzay’ın öğrencilik hayatına değinebiliriz. Çünkü kendisinin en yakın arkadaşları arasındaki Varaidzo Khativu bir YouTuber ve Malala Yusufzay’ın Oxford’daki hayatı hakkında ilgi çekici açıklamalarda bulunmuş.

Felsefe, politika ve ekonomi üzerine eğitim almak üzere Oxford’a giren Yusufzay, şu anda üniversite hayatının ilk yılında!

Malala Yusufzay Oxford'a Kabul Edilmişti Peki, Nobel Barış Ödüllü Yusufzay, Oxford’daki ilk yılında neler yapıyor? En yakın arkadaşlarından Varaidzo Khativu, söz konusu sorunun yanıtı olabilecek açıklamalarında Malala’yı “en yakın arkadaşı” şeklinde niteleyerek onunla neler yaptıklarından bahsetmiş.

“Her ikimiz de Birmingham’danız ve benzer geleneklerle, benzer bir geçmişe sahibiz” diyen Khativu, Malala ile ortak zevklerini anlatmış.

Her ikisinin de R&B sevdiğini söyleyen Oxford öğrencisi, bazı geceler sabaha kadar Beyonce ve Rihanna dinlediklerini, Hint yemekleri sipariş ettiklerini dile getirmiş. İlaveten; bir YouTube kanalı olan ve şimdiye kadar Malala Yusufzay’ın da olduğu iki tane video yayınlayan Varaidzo Khativu, Sevgililer Günü’nde de birlikte dışarı çıktıklarını ifade etmiş.

Kısacası; yakın arkadaşı ünlü insan hakları savunucusunun Oxford’da nasıl vakit geçirdiği hakkında az çok fikir vermiş diyebiliriz.

Malala Yusufzay Üniversite Hayatı Diğer taraftan, ünlü insan hakları savunucusunun geçtiğimiz haftalarda Pakistan ziyaretiyle gündeme geldiğini de hatırlatalım.

Buna göre Yusufzay, 6 yılın ardından ülkesini ziyaret etmiş ve 4 günlük gezisi neredeyse bütün manşetlerde yer etmişti. Ayrıca yoğun güvenlik önlemleriyle birlikte eskiden Taliban kontrolünde olan memleketi Svat Vadisi’ne de gitmiş, ardından eğitimine devam ettiği Londra’ya geri dönmüştü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu