Yatırım yapmaya başla!

Nobel Ödüllü Barış Elçisi Malala Yusufzay İlk Tweetini Attı

Nobel Barış Ödüllü insan hakları savunucusu Malala Yusufzay, tüm dünyanın tanıdığı bir isim. Adını sık sık duyduğumuz Yusufzay, bu kez ilk kez kullandığı sosyal medyadaki mesajıyla gündeme geldi:
Nobel Ödüllü Barış Elçisi Malala Yusufzay İlk Tweetini Attı

Tıpkı babası gibi eğitim hakları savunucusu olan Malala Yusufzay, çocukluğundan beri davası için mücadele etmeye devam ediyor. Kaldı ki Taliban’ın ülkede terör estirdiği yıllarda pek çok vahşete tanık olan Malala Yusufzay ölüme bile karşı koymuştu.

11 yaşındayken kalemi eline alıp yazmaya başlayan Malala’nın ismi duyulduğunda Taliban’ın hedefi haline gelmiş ve 2012 yılının Ekim ayında okul bir militanın saldırısına uğramıştı.

15 yaşındayken başından ve boynundan vurulan Malala pes etmemiş, hayata sıkı sıkı tutunarak aylar sonra iyileşebilmişti. Tüm dünyada yankı uyandıran olayın ardından Pakistan’daki eğitim sistemi değiştirilmiş, insanların farkındalığı arttırılmıştı.

“Eğitim; kadın-erkek herkesin hakkıdır.” diyen Malala, 2014 yılında Nobel Barış Ödülü’ne layık görüldü.

Eğitim; kadın-erkek herkesin hakkıdır.

Malala Yusufzay, çalışmalarına dur durak vermeden devam ediyor. 2012 yılında üye olmasına rağmen, Twitter kullanmayan Malala Yusufzay ilk mesajıyla herkesi şaşırttı.

Tweeti ile gündeme gelen Pakistan’lı aktivisit, sonraki paylaşımlarıyla da bunun nedenini açıkladı.

Kız çocuklarının eğitimi konusunda bir sembol haline gelen Malala Yusufzay, kendi adına açılan fon aracılığıyla pek çok ülkede çalışmalar yapıyor.

Kız çocuklarının eğitimi konusunda bir sembol Malala YusufzayHenüz 20 yaşında olmasına rağmen, birçok önemli ödül almış, insanların hayranlığını kazanmış bir eğitim sevdalısı!

5 Twitter hesabını 2012’de almasına rağmen sosyal medyayı kullanmayan Malala Yusufzay, ilk mesajından sonra “bugün okulumun son, Twitter’ınsa ilk günü” şeklinde paylaşım yaptı.

Ayrıca yolculuğuna devam edeceğini belirterek, kızlar için çıktığı savaşta insanları ona katılmaya davet etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum