Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Makyaj Sanatçısı Mimi Choi İlginç Çalışmalarıyla Sosyal Medyayı Sallıyor!

Çalışmalarıyla insanı hayretlere düşüren Mimi Choi, “makyaj sanatçısı” unvanının hakkını layığıyla veriyor. İşte kantları…
Makyaj Sanatçısı Mimi Choi İlginç Çalışmalarıyla Sosyal Medyayı Sallıyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Sosyal medya sayesinde ünü hızla yayılan ve kısa sürede fenomen olan Mimi Choi, ilgi çekici çalışmalarıyla “yok artık” dedirtiyor. Gerçekçiliği ve yaratıcılığıyla dikkat çeken kadının bu işte fazla deneyimli olmaması olayı daha da şaşırtıcı kılıyor. Zira Mimi Choi, makyajla ilgilenmeye yalnızca iki yıl önce başlamış. Kaldı ki daha önce yaptığı işin de makyajla uzaktan yakından alakası yok. Çünkü onun daha önceki mesleği, anaokulu öğretmenliğiymiş. İşte detaylar…

Evet, 31 yaşındaki Mimi Choi, makyaja başlamadan önce bir anaokulunda öğretmenlik yapıyormuş.

İşinden memnun olduğu halde tam anlamıyla mutlu olmayan Mimi’nin bir değişime ihtiyacı varmış. “Kariyerimde değişiklik yapmak için çok geç olduğunu düşünüyordum fakat annem beni o kadar destekledi ki sonunda bir adım atmaya karar verdim.” diyen Mimi harekete geçmiş.

Kanada’da Blance Macdonald Centre isimli bir makyaj okulunda eğitim almaya başlayan genç kadın, bu alanla yalnızca iki yıldır uğraşıyor.

Ancak ortaya çıkardığı işler süreçle hiç de doğru orantılı değil! Zira Mimi Choi’nin çalışmalarının muazzamlığı tartışmasız kabul ediliyor.

Optik illüzyonlar yapmayı sevdiğini söyleyen makyaj sanatçısı, yüzünü bir nevi tuval olarak kullanıyor.

makyaj sanatçısı, yüzünü bir nevi tuval olarak kullanıyor.

Geceleri tek başına kaldığında saatlerce çalışan Mimi Choi, sessizliğin ve yalnızlığın içinde çok daha yaratıcı işler ortaya çıkartıyor.

Instagram’da yaklaşık 400 bin takipçisi olan yetenekli kadının ünü her geçen gün biraz daha artıyor.

Instagram'da 400 bin takipçisi var.

Öte yandan Mimi, yalnızca potik illüzyonlar değil düğün, davet gibi özel günler için de makyaj yapıyor.

Bazı çalışmalarında sürrealist ressam Salvador Dali’nin eserlerinden ilham aldığını belirten makyaj sanatçısı, deli dahinin “Uyuşturucu kullanmıyorum. Uyuşturucunun ta kendisiyim.” sözünü akıllara getiriyor. Ve en başta da belirttiğim gibi makyaj sanatçılığının hakkını vererek, işini ne kadar tutkuyla yaptığını açıkça gözler önüne seriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu