Yatırım yapmaya başla!

Dev Firmaların Ortak Tasarımı Lüks Satranç Takımı

Dev Firmaların Ortak Tasarımı Lüks Satranç Takımı

Sevgili paratic.com okuyucuları, bugün sizlere özel olarak tasarlanmış olan bir satranç takımından bahsediyor olacağız. Bu ilginç yazımızı incelediğiniz takdirde, bu satranç takımının şimdiye kadar görmüş olduğunuz satranç takımlarından oldukça farklı özelliklere sahip olduğunu göreceksiniz. Ama isterseniz öncelikle konu satranca gelmişken, bu oyun hakkında çok fazla bilgi sahibi olmayan insanlar için satrancın belli başlı özelliklerinden bahsedelim. İki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunu olan satranç, dünyadaki en popüler zeka oyunlarından bir tanesidir. Bu oyunun her sene düzenlenen dünya çapında turnuvaları olduğunu da ayrıca belirtmek isteriz.

Toplamda 64 adet olan siyah ve beyaz renkli kareli bir tahta üzerinde oynanan oyunda, her iki oyuncunun da 16’şar adet taşı bulunmaktadır. Oyunun amacı ise karşı tarafın şahını mat ederek, oyunu kazanmaktır. Oldukça uzun yıllar var olan ve icadının nasıl yapıldığına dair bir kanıt bulunamayan bu oyun, bazı kişiler tarafından dekor olarak bile kullanılmaktadır. Gerçi, oldukça hoş görünen satranç takımları hem niteliği hem de görünüşüyle bakımıyla insanların zevkine hitap eden unsurlar olmayı başarmışlardır. Ama sizde hak verirsiniz ki bazen gösterişe olan tutku, bu kadar olmaz diyeceğiniz lüks harcamalar yapılmasına neden olabiliyor. Bu satranç takımı da onlardan biri.

Bu denli popüler olan satranç takımları ile ilgili olan bugünkü yazımızda ise tamamen özel tasarlanmış oldukça lüks bir satranç takımı bulunuyor. İsterseniz, sözü daha fazla uzatmadan bu tasarım ürünü satranç takımını özelliklerini anlatmaya başlayalım.

İşte karşınızda lüks ve zekanın ortak bir noktada buluşmasının örneği:

Holland&Holland ile Dalmore Whisky – Lüks Satranç Takımı

Holland&Holland ile Dalmore Whisky - Lüks Satranç TakımıBu lüks satranç takımının tasarımcılarının, ünlü İngiliz silah üreticisi Holland&Holland ile Dalmore Whisky isimli içki markası gibi iki farklı alandan ve satrançtan epey uzak firmalar olması biraz şaşırtıcı olabilir, değil mi? Elbette durum biraz ilginç gözüküyor ama bu lüks satranç takımının özelliklerini öğrendiğinizde şu anki kadar şaşırmayacaksınız.

Holland & Holland bu satranç takımının üretiminde el yapımı kaliteli silahları için kullandığı ahşapları kullanarak ortaya harika bir iş çıkartmış. Örneğin, satrancın yapım malzemeleri arasında abanoz ve ceviz ağaçlarından elde edilmiş kaliteli ahşaplar kullanılmış. Bununla birlikte Holland&Holland bu lüks satrancın ceviz ağacından imal edilen kareli tahtasının aralarında, yine silahlarında kullandığı nikel malzemesiyle ince sınırlar çekmiş. Bununla birlikte satranç takımının taşlarının konulduğu çekmeceyi de yaylı olarak tasarlayan Holland&Holland, bu çekmecelerinde tıpkı silahlarındaki gibi bir emniyet kilidine yer vermiş.

Holland&Holland ile Dalmore Whisky - Lüks Satranç TakımıTamamıyla el işçiliği ve oymacılık sanatları uygulanarak üretilen bu lüks takımın kenarlarında da köşeleri üçgen olarak şekillendirilmiş düşük karbonlu çelikten yapılan firmanın arması ve isminin olduğu detaylar bulunuyor.

İlaveten bu tasarımda emeği olan diğer marka Dalmore Whisky ise bu satranç takımına oldukça uyumlu olarak eklemiş olduğu bir içki takımı ile karşımıza çıkıyor. Şöyle ki Dalmore markası bu tasarıma Highland isimli içki fabrikasında 1964 ila 1992 yılları arasında üretimini yapmış olduğu, oldukça kaliteli 21 içkisini sunarak katkı sağlıyor. Oldukça seçkin olan Dalmore içki şişelerinin her biri el üfleme sanatıyla şekillendirilen 21 kristal şişeden ve iki içki kadehinden oluşuyor. Buna ek olarak, şişelerin ve bardakların üzerinde yine el işçiliğiyle işlenmiş Dalmore’un logosu olan gümüş birer de geyik logosu bulunuyor.

Yani Holland&Holland’ın satranç takımı ve Dalmore’un kaliteli içkilerinin harika bir bileşimi olan bu lüks tasarım, oldukça göz alıcı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Ayrıca, özel olarak tasarlanmış bu takım yalnızca Harrods isimli ünlü Londra mağazası için tasarlanmış olup, Harrods’un Dalmore mağazasında seyirci karşısına çıkartılacaktır.

Sonuç olarak, özelliklerini sizlerle de paylaşmış olduğumuz bu ayrıcalıklı ve lüks tasarım ürünü olan satranç takımı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Böyle bir takımda bu sevilen oyunu oynarken, bir yandan da Dalmore’nin enfes içkilerinden yudumlamak inanılmaz bir keyif olmaz mıydı, ne dersiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum