Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Reklam Gelirlerinden Milyonlar Kazanan Logan Paul’a YouTube Darbesi!

Dünyanın en çok kazanan YouTube yıldızlarından Logan Paul'un reklam gelirleri kesildi. İşte YouTube'un şimdiye dek Logan Paul'a verdiği en büyük ceza ve haberin detayları;
Reklam Gelirlerinden Milyonlar Kazanan Logan Paul’a YouTube Darbesi!
Son Güncelleme: 
Yorum

Milyoner YouTuber, geçtiğimiz haftalarda yayınladığı video yüzünden eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Ve görünen o ki tartışmalı fenomen benzeri haberlerle konuşulmaya devam edecek. Zira kendisi yaptıklarından ders almışa benzemiyor.

Aksine bile bile lades dermiş gibi takipçilerinin karşısına tartışma yaratacak içeriklerle çıkıyor. Ve daha bir ay önce kariyer kurtarma videosu yayınlayan Logan Paul’un imajı giderek daha çok sarsılıyor. Bu sabah YouTube’un Twitter hesabındaki duyurusuna göre fenomenin kanalındaki reklamlar bir süreliğine askıya alınmış.

12.5 milyon dolarlık geliriyle en çok kazanan YouTube yıldızlarından biri olan Logan Paul cephesinde sular durulmuyor.

Milyoner YouTube Yıldızı Logan Paul Geçtiğimiz haftalarda Japonya’daki intihar ormanında karşılaştığı bir cesedin görüntülerini yayınlayan ve olayı her zamanki eğlenceli haliyle anlatan Logan Paul, bu nedenle tüm dünya tarafından eleştirilmişti.

Ardından özür mesajları yayınlamış, hatta intiharları önleme amacı güden bir kuruluşa 1 milyon dolar bağış yapacağını duyurmuştu.

Logan Paul Özür Mesajları YayınladıHatasını telafi edebilmek için intihar psikolojisi konusunda bilgilendirici bir video bile hazırlamıştı. Fakat bütün bu yaşananlara rağmen Paul, benzer davranışlarda bulunmaya devam ediyor.

Öyle ki son içeriğiyle hayvan hakları savunucularını da karşısına almayı başarmış. Nitekim fenomenin 5 Şubat’ta yayınladığı içerikte Logan Paul’un ölü fareleri şok tabancasıyla vurduğu görülüyordu.

İşte bu noktada; YouTube daha fazla dayanamayarak Paul’un bütün kanallarındaki reklamların durdurulduğunu açıkladı.

Logan Paul'un Bütün Reklam Gelirleri DurdurulduGerekçe olarak belirli bir neden göstermeyen platform, Logan Paul’un davranış biçimlerinin yanlış olduğunu belirtti. Öte yandan; The Verge’e konuşan bir YouTube sözcüsü; detaylıca düşündükten sonra Logan Paul’un reklamlarının bir süreliğine askıya alınmasına karar verdiklerini belirtti.

Ayrıca Paul’un videolarının yalnızca reklamverenler için değil aynı zamanda toplum için de uygun olmadığı söylendi.

Böylelikle YouTube Logan Paul’a şimdiye kadarki en büyük cezasını vermiş oldu. Neticede; SocialBlade’in tahminlerine göre YouTube reklamlarından her ay 1.2 milyon dolar kazanan Paul’un geliri belirsiz bir zamana kadar kesilmiş olacak. Bakalım, bu olay Logan Paul’un aklını başına getirebilecek mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu